Home / Životní styl / Absolventi a studenti v krizi?
Absolventi a studenti v krizi?

Absolventi a studenti v krizi?

Ke konci dubna loňského roku bylo v České republice evidováno celkem 16 513 nezaměstnaných čerstvých absolventů středoškolského studia a 584 absolventů vysokých odborných škol. Nejvíce přitom byli nezaměstnaností zasaženi absolventi nižšího odborného středního vzdělání, u nichž se míra nezaměstnanosti pohybovala nad hranicí 35%. Nejméně dotčenou skupinou naopak byla skupina gymnaziálních absolventů, z nichž nezaměstnaných bylo pouze 4%. U těchto však hraje roli demografický poklesem či rozšiřujícími se možnosti bakalářského studia.

Více nakupování, více peněz v peněžence

Tak či onak je nicméně možné konstatovat, že situace na trhu práce rozhodně absolventům příznivá není a tito musejí leckdy přijímat práci, která vyžaduje kvalifikaci nižší nebo jinou, či pracovat za méně peněz. Popisované situace v obou případech vedou k tomu, že studenti posledních ročníku a čerství absolventi mají poměrně hluboko do kapsy a musí tak umět vycházet s minimem finančních prostředků. Jedním ze způsobů, jak se s menším množstvím peněz v peněžence umět vypořádat je nakupovat jinak (výhodněji) než dosud. Správný způsob a načasování nakupování totiž může ušetřit řádově i tisíce korun měsíčně. Skvělým prostředkem, jak tohoto dosáhnout je přitom nakupování na specializovaných stránkách, tzv. slevových portálech. Tyto portály samozřejmě nenabízejí jen studentské slevy a poukazy, ale nabízejí zboží a služby pro všechny věkové kategorie. Ačkoliv studenti z široké nabídky inzerovaných produktů zejména zlevněné školní potřeby a pomůcky, poukazy na zlevněné jízdné, vstupenky na koncerty, představení a další kulturní akce atp., výčet všeho zboží tímto rozhodně nekončí, neboť na slevových portálech lze nalézt téměř úplně vše. Kupříkladu na portálu vouchercloud.cz najdete od zlevněných pobytových zájezdů k moři, poukazů do restaurací, slevových kupónů k prodejcům obuvi například i poukazy na adrenalinové zážitky apod.

Suma sumárum

Ačkoliv hospodářská krize zasáhla ekonomickou úroveň českého obyvatelstva nemálo, není možné bez dalšího konstatovat, že by situace byla tak dramatická, jakým způsobem ji často vykreslují média. Šikovný člověk si s nastalou situací dokáže poradit téměř vždy, přičemž právě nakupování na slevových portálech je jedním ze způsobů, jak se dostat levně a snadno ke kvalitnímu a zajímavému zboží. A v neposlední řadě též i zde platí, že kdo šetří, ten má za tři.

Absolventi a studenti v krizi?

Zdroj: VoucherCloud


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*