Home / Finance / Od životního pojištění převratné výnosy nečekejte
Od životního pojištění převratné výnosy nečekejte

Od životního pojištění převratné výnosy nečekejte

Mít životní pojištění určitě není na škodu. Jedná se pro o pojistný produkt, který v případě nečekané nešťastné události zajistí rodinu před negativním dopadem situace. Jedná se například o pojištění pro případ smrti nebo dožití, pojištění prostředků na výživu dětí, důchodové pojištění a pojištění pro případ úrazu nebo závažné nemoci.

Od životního pojištění převratné výnosy nečekejteŽivotní pojištění se dělí na několik typů, těmi jsou rizikové pojištění, kapitálové a investiční. Rizikové pojištění obsahuje čistě pojistnou složku oproti kapitálovému a investičnímu pojištění, které v sobě kromě pojistné složky obsahuje i spořící. Každý kdo se rozhodně uzavřít životní pojištění by měl dobře vědět, co mu přinese a co od něho může očekávat. Díky těmto informacím se předejde případnému zklamání a předčasnému zrušení, které vždy znamená pro člověka ztrátu. Je potřeba si také uvědomit, že životní pojištění chrání, pokud pojištěný zemře. S převratnými výnosy tedy nepočítejte a to ani u investičního či kapitálového typu pojištění.

Nejčastějším případem uzavírání životního pojištění je jeho zbytečnost. Pokud se svobodný, bezdětný muž bez závazků rozhodne pořídit si životní pojištění je to hned první chyba, kterou udělá. Důvodem proč si ho pořídil, bylo přesvědčení, že se jedná o spořící produkt, což není pravda. Kapitálové pojištění sice vytváří prostředky pro případ, že se pojištěný dožije sjednaného věku, ale hlavním smyslem je zabezpečit rodinu pro případ smrti pojištěného, což samozřejmě nemůže být zadarmo.

Po čase si člověk uvědomí a tak se rozhodne smlouvu zrušit, jenže na účtu místo celkově zaplacené částky bude v lepších případech pouze polovina. Ten samí scénář se odehrává i u investičního životního pojištění. Investiční pojištění totiž také tvoří rezervy v případě smrti nebo při dožití konce pojištění. Možnou výhodou tohoto typu pojištění je zasahování do investování, přesto nese riziko s výsledného výnosu. Ten někdy může být i v minusových číslech. Nejlepší možností jak se nespálit při výběru, je pečlivé nastudování všech informací a případné konzultace s kvalitním poradcem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*