Home / Návody / Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 3
Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 3

Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 3

Když je před vámi sklenice naplněná z půlky vodou, co vidíte? Je před vámi sklenice z poloviny plná? Nebo naopak, sklenice je z poloviny prázdná? Podle toho se, alespoň podle lidového moudra pozná, zda jste spíš pesimista nebo naopak optimista. Pesimista totiž vidí tu půlku, která chybí, optimista zase naopak vidí, že ještě půlka vody zbývá. Jste spíše ti pesimisticky smýšlející? A co tedy dělat, když vše vidíte černě, ale chcete to změnit? A jde to vůbec? Změnit svůj pohled na svět?

Život přináší spoustu věcí

Někdo je od přírody ten, který vidí všechno bledě a špatně. Neustále zvedající se ceny v obchodech znamenají, že se zdražuje a to přece nelze. Nebo naopak na všem vidí to špatné, to negativní. Dívat se na svět pozitivním pohledem nebývá vždy jednoduché, protože se stává spousta věcí, některé jsou špatné a to není moc pozitivní. Je zapotřebí hodně snahy, trochu štěstí a otevřenou mysl.

Buďte vděční

Buďte vděční za to, co máte. To špatné vás umí posílit a dodat vám energii na další život. Navíc, špatné věci umí ukázat, že toho, co je dobré, je třeba si vážit a užívat. Buďte vděční za to, co máte. Za rodinu, za děti, dobrou práci nebo jen za to, že se ráno co ráno probudíte. Jsou to možná drobnosti, ale pro někoho, kdo aktuálně to, co máte vy, nemá, to je celý svět. Zkuste se zaměřit na to, že si nebudete stěžovat. Vyzkoušejte to třeba čtrnáct dní. Namísto toho si řekněte, za co jste vděční.

Optimista se dobře cítí

Dobrá nálada jde ruku v ruce se vším. Musíte se cítit dobře, což znamená být ve fyzické pohodě, v psychické pohodě, jíst dobře, aby se tělo mohlo pohybovat, neměli jste zdravotní problémy a mnoho a mnoho dalšího. Jedině harmonie a celková vyváženost umí pomoci vidět svět optimisticky.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*