Home / Nezařazené / I svému počítači dopřejte pravidelný servis!

I svému počítači dopřejte pravidelný servis!

Vypověděl vám službu váš stolní počítač či notebook? Nemusíte si hned kupovat nový. Dejte jej do servisu! Bude-li to jen trochu možné, opět vám jej zprovozní!

Počítače a notebooky v podstatě patří mezi citlivou elektroniku. Nesvědčí jim prach, přehřívání a samozřejmě počítačové viry. Jeden takový před pár dny naprosto vyřadil z provozu benešovskou nemocnici. Tato událost je v podstatě varováním pro nás pro všechny, že s viry není na místě si zahrávat. A už vůbec ne je podceňovat.

Pozor na data a hesla!

V případě běžných uživatelů jsou ve hře nejenom jejich data, hesla, ale třeba i celoživotní úspory. Možná se budete divit, ale nabourat se do internetového bankovnictví je pro zkušeného hackera snazší, než se zřejmě domníváte. Co z toho vyplývá?

Nepodceňujte antivirový program a zálohování!

V první řadě to, že byste ve svém počítači měli mít nainstalovaný kvalitní antivirový program. Druhou zásadou uživatele je pravidelné zálohování, které vás ochrání před ztrátou důležitých dat. A třetí zásada zní: dopřejte svému počítači pravidelný servis. Stejně jako svému automobilu. Jeho prostřednictvím spoustě problémů předejdete.

Pozor na prach!

Na pozoru se však mějte i před prachem, a to především u stolních počítačů s ventilátory nasávajícími okolní vzduch. S ním se totiž do útrob počítače dostávají i malé prachové částice, které je postupně zanášejí. A pokud je průběžně (zhruba každé dva roky v závislosti na prašnosti v místnosti, ve které se počítač nachází) neodstraňujete a počítač nepodrobujete patřičné očistě, hrozí kolaps celého systému. A s ním samozřejmě opět ztráta veškerých dat. Nejenom čištění počítače od prachu však raději přenechejte profesionálům.

Servis počítačů a notebooků všech značek

Najdete je například v brněnském servisu FopaNET (na internetu hledejte pod odkazem Brnoservis notebooku-fopanet.cz), který se zaměřuje na servis počítačů a notebooků všech značek vyrobených od roku 2009. Váš počítač vám tu však nejenom vyčistí manuálně, ale také softwarově. K tomu jej zrychlí a zoptimalizují. A doporučí vám vhodný antivirový program. Zkrátka vašemu počítači poskytnou veškerou nezbytnou péči, po které poběží nejenom rychle, ale i bezproblémově. Více informací hledejte pod odkazem Brnoservis ntb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*