Home / Styl / Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 1. díl
Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 1. díl

Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 1. díl

Přemýšlíte nad ozvláštnění sebe sama v podobě tetování či piercingu? A zvážili jste, co vám tento čin vlastně přinese? Zamysleli jste se vůbec nad tím, jaká hrozí nebezpečí?

Záněty, infekce, alergii. To vše, bolest, odmítavý postoj společnosti a ještě mnohem více může nastat při tetování nebo piercingu. Pokud se bojíte bolesti jako čert kříže, nechte si potetovat třeba ruku, která na rozdíl od hlavy, kolen či hrudi není tak citlivá. I tak se ovšem zdravotním potížím nemusíte vyhnout!

Tetování: strupy a alergie

Jedno z nich nastane na sto procent. Jak se bude tetované místo postupně hojit, vytvoří se na něm strupy. Neodloupávat, neškrábat! Strup odpadne sám. Když byste pokožku moc rozdráždili, mohla by se strupem odejít i barva a celý choulostivý proces by začal nanovo!

Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 1. díl

Stejně tak se u potetovaného místa mohou objevit nepatřičné uzliny – tzv. granulony. Tělo vám dává najevo, že se mu tetování nelíbí a zásadně ho odmítá! Než za vámi zaklapnou dveře tatarského studia, ujistěte se, že netrpíte alergickou reakcí na tetovací inkoust či barvy.

Pokud jsme vás od rozhodnutí nechat se přikrášlit neodradili, zkontrolujte si alespoň, že se svěřujete do rukou odborníka, který ví, co dělá, a jehož nástroje stejně jako prostředí salonu jsou naprosto sterilní! Pokud byste toto podcenili, mohou se vám do čerstvého tetování dostat opravdu hrůzné bakterie zapříčiňující rozsáhlé infekce kůže, které mohou v nehorším případě přejít až do rozsáhlých infekcí celého organismu a nepřemýšlejte ani nad tím, jak může tohle skončit. Čistota je v tomhle opravdu základ, a to jak před, tak během a stejně tak i potom.

Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 1. díl

V případě, že vás ani jeden ze zmíněných problémů neodradil, myslete na to, že tetování je záležitost na celý život (pokud se poté nerozhodnete investovat do jeho odstranění). Myslete na to, že s tetováním budete stárnout, že se život mění a že vaše drahá polovička nemusí být pořád tak drahá. Vše s rozmyslem!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová