Home / Nezařazené / Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 2. díl
Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 2. díl

Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 2. díl

Přemýšlíte nad ozvláštnění sebe sama v podobě tetování či piercingu? A zvážili jste, co vám tento čin vlastně přinese? Zamysleli jste se vůbec nad tím, jaká hrozí nebezpečí?

V prvním díle jsme si představili, jak na naše tělo reaguje tetování. Je tedy na čase podívat se, jak to je pro změnu s piercingem, další oblíbenou ozdobou mladých lidských těl.

Piercing: poškozené zuby a HIV

Ani piercing se neobejde bez rizik! Dle britského průzkumu z roku 2008 trpí zdravotními problémy 250 lidí z 1 000, kteří piercing nosí na jiném místě než v uchu.

Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 2. díl

Samozřejmě ale platí i zde stejná zásada jako při tetování – když už ten piercing musíte mít, tak ať vám ho aplikují alespoň ve specializovaném salonu sterilními nástroji. Nestane-li se tak, vystavujete se nebezpečí v podobě všech druhů žloutenky, či dokonce HIV! Ne, vážně to nepíšeme proto, abychom vás zastrašili. Je to prostě holý fakt. Špinavá jehla, krev, infekce, zánět, ukrutná bolest a tak dále.

Nejnebezpečnějším místem pro piercing je podle všeho jazyk. Přejedete-li si jím přes chrup, poškodíte zubní sklovinu a váš zubař bude jen bezmocně vrtět hlavou. Nemusíme zmiňovat počáteční a možná i trvající podivný pocit při obědvání a jiných věcech.

Alergie na piercing? Běžný problém

Alergická reakce je u piercingu daleko běžnější než u jiných klasických šperků. Jako nejbezpečnější se uvádí šperky z chirurgické oceli, která však stále obsahuje trochu niklu, na který je alergické mnohem větší procento populace než na tetovací inkoust.

Piercing a tetování – jak ohrožují lidský život? 2. díl

Jste-li stále pevně rozhodnutí, že vás od záměru nechat si vytetovat obrazec či vpravit kroužek do pupíku nic neodradí, přinejmenším se vypravte do akce v té nejlepší formě – zcela zdraví, bez rýmy, kašle a chřipky! Nemusíme zmiňovat, že jakékoli oslabení organismus v tomto případě může zadělat na pořádný problém.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová