Home / Nezařazené / Pilové kotouče – věc, bez které se neobejde žádná dílna nebo zahrada

Pilové kotouče – věc, bez které se neobejde žádná dílna nebo zahrada

Pokud se řekne dílna, každý dá jistě dohromady minimálně 10 věcí, které do ní bezpodmínečně patří. Pro někoho je nezbytná třeba vrtačka a vrtáky, pro někoho jsou nezbytné třeba frézy, ale bez čeho se neobejde téměř žádná dílna, to je logicky pila. A to jak taková, která využívá k řezání listy, tak i taková která využívá pilové kotouče. Ty jistě každý z nás zná, a to hlavně z těch největších pil na trhu, kterými jsou masivní cirkulárky. Ty jsou nedílnou součástí každého domu, který topí dřevem. Menší provedení takových pil ale logicky najdou uplatnění i v našich dílnách. To hlavní, a to kotouč, však je nezbytnou součástí obou.

Není kotouč jako kotouč

Ačkoliv o daných kotoučích mluvíme stále ještě v obecné rovině, rozhodně to neznamená, že jsou všechny stejné. Právě naopak. Vezmeme-li v potaz opět zmíněnou cirkulárku, tak u ní jsou nezbytností pilové kotouče na dřevo. Pomineme-li různé velikosti, je třeba zmínit jejich charakteristiku, a to hlavně v podobě materiálu, kterým nejčastěji bývá kvalitní uhlíková nástrojová ocel. Takový kotouč ale lze dále rozdělit na varianty určené pro podélné či příčné řezání, nebo čistě pouze na palivové dřevo.

Řezat je možné samozřejmě i kov

Stejně jako dřevo lze velmi snadno uříznout i kus kovu. V tomto případě ale už neposlouží cirkulárka, ale specielní dělící pily, které však mají taktéž ten nejdůležitější základ. Tím jsou pilové kotouče na kov. Nejčastější varianta z hlediska použití je například řezání trubek či různých profilů, a to jak z oceli, tak i bronzu či mosazi. To vše by měl kvalitní kotouč samozřejmě zvládnout. A to i díky svému materiálu. V tomto směru jsou těmi nejčastějšími kotouče z rychlořezné oceli s obsahem wolframu a vanadu, ve kterých je jako příměs také kobalt. Takový kotouč logicky vyniká skvělými výsledky a hlavně vysokou odolností proti případnému prasknutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*