Home / Styl / Výběr make-upu (jaký je vhodný a jaký škodí pleti)

Výběr make-upu (jaký je vhodný a jaký škodí pleti)

Make-up je pro mnoho žen ztráta času a jiné si bez něj neumí ani představit vyjít na ulici. Je to způsob, jak si upravit odstín pleti a také zahladit stopy po akné.

Make – up bychom však měli vybírat podle jeho složení a obsahu látek, až v poslední řadě podle vzhledu tuby. Pro někoho je kritérium cena, která nemusí vždy znamenat, že nejlepší je i nejdražší. Mnoho make – upu ze střední cenové kategorie je plně dostačujících.

Výběr make-upu (jaký je vhodný a jaký škodí pleti)

Podle čeho vybírat make – up

Výběr make-upu (jaký je vhodný a jaký škodí pleti)Odstín make – upu by měl být, co nejvíce podobný odstínu vaší pleti. Jedině tak budete vypadat přirozeně. Nejlepší způsob je, vyzkoušet si ho na hřbetě ruky a také se řádně podívat na světlo. Další výběr souvisí s druhem pleti, někdo má pokožku vláčnější, jiný citlivější. Také je rozhodující, jestli chcete tvář prozářit nebo naopak důkladně zmatnit. Roli hraje spoustu faktorů a mastné pleti bude škodit make – up určený pro suchou pokožku a obráceně. Výsledkem tak bude buď hodně mastná, nebo také dost suchá pokožka. Obojí je špatně, protože tón pleti by měl být sjednocen a optimálně hydratován tak, aby se pleť příliš nevysušovala, ale ani neměla sklony se mastit. Make – upy, které mají tu schopnost přeměnit v pudrovou vrstvu, jsou lepší pro pleť mastnější, protože jí dokonale zmatní a přebytečnou mastnotu vsáknou, aniž by bylo něco na tváři poznat. Není nic horšího, než lesknoucí se make – up a pokožka, která pod ním nemůže ani dýchat.

Tuny make-upu nikdy

Pokud tedy chcete make – up, který k vám bude dokonale pasovat, tak ho nanášejte v rovnoměrné tenké vrstvě. Je důležité zachovat přirozenou ochrannou bariéru vaši kůže. Velké obliby se těší i BB krémy, které jsou většinou vhodné pro všechny typy pleti. Současně slouží i jako menší korekce vad pleti.

Lehké make-upy pleti s hydratační složkou jsou k suché pokožce šetrnější. Jsou z řad transparentních líčidel, která v podstatě nejsou vidět. Tuny make – upu budou škodit vždy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*