Home / Tipy & rady / Pojištění odpovědnosti proti škodám v zaměstnání? Rozhodně se vyplatí
Pojištění odpovědnosti proti škodám v zaměstnání? Rozhodně se vyplatí

Pojištění odpovědnosti proti škodám v zaměstnání? Rozhodně se vyplatí

U komerčních pojišťoven najdete v nabídce celou řadu pojišťovacích produktů. Vždy je klíčové, abychom si uměli vybrat ty, které jsou pro nás opravdu důležité. Většina z nás má sjednanou nějakou podobu majetkového pojištění, jsou tady ale i další důležité pojišťovací produkty, na které bychom určitě neměli zapomínat. Příkladem může být pojištění odpovědnosti v rámci našeho zaměstnání. Můžete totiž velice snadno způsobit škodu svému zaměstnavateli, a tak se hodí být pro tyto situace pojištěn.

Zvažte všechna rizika

Než se rozhodnete pro libovolné pojištění, je samozřejmě vždy potřeba zvážit veškerá rizika. Ty potom zohledňují mimo jiné také výši pojištění, kterou si budeme chtít sjednat. V nějaké podobě byste však pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu sjednané měli mít. Jako zaměstnanec tak nebudete muset případnou škodu hradit ze svého, ale zaplatí ji za vás pojišťovna do výše sjednaného plnění. Tady je právě důležité, abychom si uvědomili:

  • Jaká rizika nás v zaměstnání provázejí
  • Jak velká může být způsobená škoda
Pojištění odpovědnosti proti škodám v zaměstnání? Rozhodně se vyplatí

Důležitý je výběr správné varianty pojištění na základě rizik

Jedno s druhým většinou přímo souvisí, protože míra rizika do značné míry ovlivňuje také potenciální výši škody, kterou můžeme způsobit. V tomto ohledu se rozlišují například zaměstnanci, kteří v rámci své práce používají firemní vůz nebo obsluhují stroje. Takto to má rozlišeno třeba pojišťovna ERGO, kde pro většinu zaměstnanců bude postačovat standardní varianta pojištění, přičemž pro řidiče jsou zde rozšířené varianty.

Zde se potom například zohledňuje ještě také to, zda zaměstnanec používá služební vozidlo kromě pracovních povinností také pro soukromé účely. Každopádně platí, že tento druh pojištění vám poskytuje široký rozsah pojistné ochrany při nízké spoluúčasti. Zároveň vás chrání po celém světě, tedy třeba i na služební cestě.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*