Home / Tipy & rady / Pořiďte si do bytu indické doplňky
Pořiďte si do bytu indické doplňky

Pořiďte si do bytu indické doplňky

Existuje nepřeberně mnoho možností a stylů, v nichž si můžeme zařídit nebo alespoň zkrášlit bydlení. Co znamená mít byt v indickém stylu a čím interiér doplnit?

Pokud jste příznivcem indické kultury, možná jste již uvažovali o orientálním nábytku nebo doplňcích, které by se skvěle vyjímaly třeba na komodě nebo jinde po bytě. Tento článek vám poradí, co neopomenout.

Interiér v indickém stylu

K tradičním indickým materiálům patří dřevo, kámen a pestrobarevné látky. Úplně nejcennější jsou ručně vyráběné a malované kousky – za ty si sice musíte připlatit, máte ale zaručeno, že jste vlastníkem originálu.

Dnes již nemusíte cestovat do vzdálené Indie, abyste si mohli koupit celou řadu doplňků nebo přímo nábytek. Ve specializovaných obchodech seženete „pravou Indii“ i u nás, případně na internetu.

Doplňky do bytu

Zajímavé osvětlení a příjemnou, klidnou atmosféru dokáží vytvořit pestrobarevné lampióny, pro indický styl jsou charakteristické.

Byt můžete doplnit truhlami, které slouží jednak jako úložný prostor a jednak jako odkládací plocha. Měly by být dřevěné, vzorování je spíše otázka osobních preferencí.

Buddha vyzařuje klid, a proto bychom si sošku měli pořídit a umístit ji třeba na polici nebo do knihovny. Pořídit si můžete také konferenční stolek z kvalitního dřeva. Opět může být vzorovaný.

Pořiďte si do bytu indické doplňky

Součástí indické kultury jsou také perské koberce, které se nejčastěji vyrábí v červené nebo modré barvě. Nemusí nutně pokrývat podlahu, můžeme jimi prostor zútulnit i tak, že je zavěsíme na zeď.

V Indii se sedí na zemi a k tomu slouží například polštáře s třásněmi, které sezení zpříjemňují. Ale i další originální doplňky mohou byt prozářit – stačí se řídit heslem pestrobarevnost. K dokonalé atmosféře patří také vonné tyčinky, které můžete umístit třeba na komodu a jednou za čas jimi provonět byt.

About Martina Baierová