Home / Tipy & rady / Podlaha zahradního altánu je důležitá
Podlaha zahradního altánu je  důležitá

Podlaha zahradního altánu je důležitá

Zahradní altán je vynikající koupí, kterou určitě neprohloupíte. A proč? Protože si v něm můžete posedět během jakéhokoliv ročního období. V zimě můžete pozorovat nádhernou bílou krajinu, na jaře budete poslouchat zpěv ptáků, v létě se budete moci skrýt před silným sluncem, no a na podzim si odpočinete při šumu listí. Altán si zamilují stejně vaši rodinní příslušníci a také přátelé. I díky němu spolu budete mít možnost trávit mnohem více času.

Pokud jste se rozhodli si takový altán pořídit, kromě jeho koupí si ho můžete vystavět i svépomocí. Co však zvolit jako jeho podklad? Zahradní altán musí být pevně ukotven a dostatečně stabilní, a proto byste podklad měli vybírat s ohledem na tento fakt.

Jakou podlahu vybrat?

Jednou z možností je dřevěná podlaha, konkrétně z masivu. Tento typ podlahy máte k dispozici již za několik minut, protože je tím nejjednodušším variantou. Stabilitu altánku zajišťují betonové zatravňovací tvárnice. Pro podklad na zahradní altán je velmi důležité připravit rovný terén. Takovou dřevěnou podlahu je vhodné impregnovat, abyste prodloužili její životnost a zdravě vypadající vzhled.

Pokud se vám dřevo nezamlouvá, můžete jako podklad pro svůj altán zvolit beton, betonové kostky, případně zámkovou dlažbu. V létě bude tento typ podlahy nepochybně chladnější, a tím pádem i příjemnější. Podobně jako v případě dřevěné podlahy i zde je důležité připravit si rovný terén, na kterém budete moci vytvořit bezpečný a pevný základ pro svůj zahradní altán. Doporučuje se také dostatečně zhutnit půdu, na kterou budete vámi zvolený podklad ukládat. Zajistit pro váš zahradní altán kvalitní podklad je velmi důležité, protože díky tomu se vyhnete možným pozdějším problémům.

Bezpečnost na prvním místě

Ať si vyberete jakýkoliv typ podlahy, to nejdůležitější je, aby byla bezpečná. V první řadě nesmí klouzat, abyste si neublížili a neměla by vlhnout. Stejně důležité je, aby byla odolná vůči nepříznivému počasí. Těmto požadavkům odpovídají také vnější neklouzavým dlaždice. Jako podklad pro váš altán můžete využít také cihlovou nebo žulovou podlahu. Tyto typy podlah nejsou klouzavé, takže vám určitě nehrozí žádný pád.

Podlaha zahradního altánu může mít tvar kruhu, čtverce, šestiúhelníku či obdélníku. Stejně jako výběr podlahy i rozměry podkladu pro altán jsou libovolné, záleží jen na vás o jakém sníte. Kvalitně zhotovený zahradní altán vás ochrání před deštěm a vhodně zvolená podlaha před nepříjemným pádem. Proto nic nepodceňujte!

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*