Home / Tipy & rady / Potřebujete se učit na zkoušky? Místo kávy vyzkoušejte guaranu

Potřebujete se učit na zkoušky? Místo kávy vyzkoušejte guaranu

Potřebujete se učit na zkoušky? Místo kávy vyzkoušejte guaranu

Studentský život je poměrně pohodlný, dokud nepřijde zkouškové. Pak se pohodlný život mění na několik týdnů prakticky neustálého učení. To dokáže otrávit i člověka, kterého jeho studijní obor velmi baví. Po dvou týdnech ležení ve skriptech už chybí energie. Jak přimět mozek, aby se ještě soustředil?

Pokud jste doposud žili v přesvědčení, že na lepší soustředěnost vám je dobré dát si kofein, tedy šálek kávy, jste na omylu. Tedy ano, pomůže vám, ale nezapomínejte, že káva je návyková. Existují i jiné cesty k vyšší koncentraci, například guarana.

Zázračná guarana ve formě tablet

Česky se jmenuje paulinie nápojná, ale i u nás se s ní setkáte spíš pod názvem guarana. Tento keř se pěstuje v tropech a v dobách ještě před Kolumbem jej prý indiáni pěstovali dokonce na plantážích. Semena guarany mají celou řadu pozitivních účinků, jsou doporučována pro lepší koncentraci studentům, řidičům i těm, kdo mají po ránu problém se probrat. Dokáže nastartovat metabolismus, a proto se hodí i při hubnutí či vysoké fyzické námaze.

Guarana se dá konzumovat v různých provedeních. Sehnat se dají semínka, prášek ze semen nebo tablety z extraktem z guarany. Ty jsou asi nejoblíbenější a nejpříjemnější formou, jak tělo trochu povzbudit. Doplněk stravy s obsahem guarany nabízí i společnost Naturvita, jde o jejich přípravek Kofex. Jedna tableta Kofexu obsahuje 50 mg kofeinu, přičemž část pochází z čistého kofeinu a část z extraktu guarany. Neměli byste jíst více než 5 tablet denně.

Pomůže také fyzická aktivita

Kromě zázračných tobolek pomůže k lepší soustředěnosti i fyzická aktivita. Udělejte si na chvíli pauzu, zacvičte si jógu, běžte se proběhnout či aspoň projít. Mozek si odpočine, při pohybu vyplavíte endorfiny a učení vám pak půjde aspoň o trochu lépe.

Pokud jste přesvědčeni, že není čas dávat si pauzy, zkuste tu guaranu. Doplněk stravy Kofex koupíte v e-shopu Gigalekarna.cz.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*