Home / Tipy & rady / Pracujete v kanceláři? A na jaké sedíte židli?

Pracujete v kanceláři? A na jaké sedíte židli?

Máte sedavé zaměstnání? A kolik hodin denně na židli strávíte? Víte, že o čím delší dobu se jedná, tím na kvalitnější židli byste měli sedět? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru zaměřit.

Sedavá zaměstnání si vybírají svou daň. Nesprávným držením těla, k němuž při sezení na špatné židli chtě nechtě dochází, nejvíce samozřejmě trpí páteř. Krční i bederní. Dlouhé sezení však nahrává i vzniku hemoroidů a nedostatek pohybu zase přispívá ke vzniku nadváhy. Ve hře je však i syndrom karpálního tunelu, tenisový loket, cervikokranainální syndrom a otoky nohou. Máme pokračovat? Raději ne a místo toho se zaměříme na to, jak všem zmíněným potížím zabránit. Mimo jiné i výběrem správné kancelářské židle.

Jak dlouho sedíte?

Kvalitní kancelářská židle je pro pracující v kancelářích naprostým základem. Proto na ní nešetřete. Její výběr ovlivňuje hned několik parametrů. Prvním je již zmíněná doba sezení. Jinou židli si vybere ten, kdo na židli stráví hodinu denně, jinou ten, který na ní stráví půl dne. Pokud patříte do první kategorie, postačí vám tzv. základní kancelářská židle.

Buďte nároční!

Se zvyšující se dobou strávenou na židli však mějte i vyšší nároky. Celý pracovní den strávený za kancelářským stolem vyžaduje židli pohodlnou a ergonomickou, s nastavitelnou výškou i hloubkou sedáku, sklonem sedáku a výškou opěradla. Vybavenou opěrkou beder, hlavy a s područkami.

Zaměřeno na mechanismy

Na trhu však najdete i velmi sofistikované kancelářské židle vybavené spoustou funkcí a ergononomických mechanismů, ať již se jedná o mechaniku synchronní, asynchronní a multisynchronní. Jednotlivé systémy od sebe odlišují pohyby opěradla a sedáku.

Synchronní, asynchronní, nebo multisynchronní?

Zatímco u kancelářské židle se synchronní mechanikou se tyto její části (opěradlo a sedák) pohybují současně, modely s mechanikou asynchronní je vykonávají nezávisle na sobě. Velké oblibě se těší i židle s multisynchronní mechanikou, u nichž se opěradlo a sedák pohybují synchronně v poměru 1:2. Často využívané jsou i modely umožňující tzv. permanentní kontakt, v rámci něhož je sedák fixní a pohyby vykonává pouze opěrka.

Zaměřeno na materiály

A nejenom to. Vybírat můžete i podle materiálů, z nichž je židle vyrobena. Například na e-shopu primazidle.cz seženete kancelářské židle kožené, čalouněné nebo síťované. Stejně jako dětské židle, konferenční židle, jídelní stoly a spoustu dalšího nábytku.

Na kancelářské židli nešetřete

Ceny kancelářských židlích zde začínají na necelých 1500 korunách. Za opravdu luxusní kancelářskou židli pak zaplatíte něco málo přes 16 tisíc korun. Kancelářská židle Blossom HD je nejenže designovým skvostem, ale především díky své pohodlnosti práci pozdvihne na skutečný požitek. A to se samozřejmě projeví i na vaší výkonnosti. Volba by proto měla být jasná, nemyslíte?

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*