Home / Finance / Pouze třicet procent domácností sleduje pravidelně své výdaje
Pouze třicet procent domácností sleduje pravidelně své výdaje

Pouze třicet procent domácností sleduje pravidelně své výdaje

Jen necelá třetina domácnosti sleduje pravidelně své výdaje a nejčastějším nástrojem k zaznamenávání patří papír a tužka. V zaznamenávání svých výdajů nejsou Češi příliš důslední. Domácí účetnictví si vede pouze 34 procent domácností. Nejčastěji si dělají záznamy do papírového bloku či deníku (tři pětiny dotázaných), ale v oblibě jsou i méně tradiční metody jako používání chytrých telefonů či speciálního softwaru v počítači (dvě pětiny dotázaných).


Pouze třicet procent domácností sleduje pravidelně své výdajeV průzkumu byly zaznamenány rozdíly v četnosti používání výdajového papírového deníku a počítače jak podle vzdělání, tak podle příjmu domácnosti. Přednost klasickému zaznamenávání, tedy papíru a tužce dávají lidé se základním vzděláním (92 procent) a rodiny s nižším příjmem. Naopak je tomu u lidí s vysokoškolským vzděláním (61 procent) a u domácností s příjmem nad 35 tisíc korun, ti nejčastěji používají počítač.
Mnoho bankovních odborníků a poradců se shoduje, že jakákoliv forma evidence v rámci rodinného rozpočtu je užitečná a důležitá, nezáleží tedy na tom, zda se jedná o sešit, počítač nebo chytrý telefon, který se u nás používá velmi vzácně.
K užívání chytrého telefonu k evidenci výdajů uvedli jen čtyři procenta lidí. Je však jen otázkou času, kdy se na trhu objeví uživatelsky příjemná aplikace, které zaujmou spotřebitele, jako tomu bylo u dnešního trendu mobilního bankovnictví.
Pouze třicet procent domácností sleduje pravidelně své výdajeDalší cenou radou v dnešní nestabilní ekonomické době je, že pravidelná revize osobních výdajů může předejít případným problémům. Revize výdajů by se měla provádět minimálně jednou do roka, ale je vždy lepší provádět ji častěji. Pokud kontrolu budete provádět poctivě, můžete odhalit zbytečné výdaje, které ruinují vaši peněženku a zamezit tak těmto zbytečným ztrátám.
Nejlepším řeším pak je nepotřebnou částku změnit na položku, kterou budete investovat na spoření nebo do jiných zajímavých možností, které vám mohou přinést nový zisk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*