Home / Móda / Japonské účesy: zkuste si něco netradičního
Japonské účesy: zkuste si něco netradičního

Japonské účesy: zkuste si něco netradičního

Japonské účesy jsou nekonvenční. Málokterá žena je v životě zkusí, ale pojďme si k nim říct kus historie a třeba vás něčím zaujmou. Pro nás jsou japonské účesy spíše pohádkou, protože si je na sobě neumíme dost dobře ani představit. Vyčesaný drdol, porcelánová pleť, rudá rtěnka a kimono s výšivkami draka? I vy se Gejšou můžete stát za pár minut. Pravé japonské příčesky jsou těžké, ale v našem měřítku si můžeme pohrát s lehkými a mnohem vzdušnějšími účesy.

Japonské účesy: zkuste si něco netradičníhoTím, že nemusíme drdoly nosit na hlavách každý den, jsou pro nás nakonec i přijatelnější, než pro Japonce, kteří se s tvorbou účesu potýkají téměř každý den, pokud jim účes nevydrží z předešlé noci. Jiní to řeší parukou, kterou odloží pouze na noc. Ovšem není to jediné, čemu Japonky musí čelit. Nejen těžký účes, ale i vláčení se s dřeváky a několika vrstevnými kimony, není pro Japonky zrovna výhrou, ale tradice je tradice.

Vlasy jako Gejša – drdoly

Rozdělte si přední část vlasů na tři stejné díly tak, abyste z boku měla zvýrazněnou pěšinku po obou stranách. Vršek hlavy a zbylý pramen lehce natupírejte, ohněte přes dlaň ruky a vytvořte si objemnou sčesanou vlnu, kterou zafixujte lakem na vlasy na temeni hlavy. Upněte pinetkami a nyní je fáze, kdy prameny po obou stranách spojíte s tímto zbylým vrchním dílem vlasů. Jemně stočte do spirály nebo uzle. Opět využijte na pomoc pinetky nebo skřipce. Nezapomeňte do vlasů vsunout pár zajímavých ozdob, ať už se jedná o ozdobný hřebínek, zdobenou sponu nebo látkové barevné sponky. Vsaďte na barevnost, která podtrhne i celkový styl vašeho oblečení.

Tento druh drdolu a další typy, které jsou v podstatě obdobnou variantou, pocházejí ze stylu Edo, který byl postupně všelijak měněn, mnohdy i do úpravy vlasů i jiným způsobem, než je právě drdol. Přes hledání skryté vnitřní krásy, kdy se na čas odstranily z účesů zdobení a spony – trend ichi, který nepřinesl pozitivní změny, spíše poukazoval na jistou nedbalost.
Novinkou bylo pár vypuštěných pramenů, které mohly volně vlát před obličejem Gejši – Gejša Tatsumi.

Zajímavé je, že my máme vlasové prostředky, kterými si účesy dokážeme vytvořit, ale umíte si představit vlasy k sobě „lepit“ mízou vonných stromů s olejem? Řada změn v Japonsku a složitost těchto účesů nahradily paruky, které tak tvoří honosné hřívy smotané do drdolů, ale to pro nás jistě není to pravé ořechové. Dnešní účes by měl být přece jenom vzdušnější a vlasy lehčí, než je tomu u pravé Gejši.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*