Home / Nezařazené / Praní prádla – jaké prostředky jsou vhodné?
Praní prádla – jaké prostředky jsou vhodné?

Praní prádla – jaké prostředky jsou vhodné?

Dnes, v době automatických praček a sušiček, už téměř se špinavým prádlem nepřicházíme do kontaktu. Některé skvrny se však odstraňují velmi těžko a chtě nechtě se o to, jak se jich zbavujeme, musíme zajímat. Jaké prací prostředky jsou vhodné, jaké účinné?

Existuje celá řada pracích prášků a gelů, aviváží a kapslí. Důležité je vědět, jaké se hodí používat na ten který druh prádla a které vám pomohou odstranit skvrny z barevného oblečení.

Šetrnost k barvě VS odstranění skvrn

Ať už se jedná o prášek či gel, obecně platí, že nemůže mít zároveň dvě protichůdné vlastnosti, jako jsou šetrnost k barvám látky a současně účinné odstranění i těch nejhorších skvrn.

Praní prádla – jaké prostředky jsou vhodné?

Prací prostředky dostupné na našem trhu se pravidelně testují, obvykle však nedosahují tak dobrých hodnocení, jaká proklamují v reklamách v televizi.

Nejhorší skvrny

Někoho možná trochu překvapí, že nejhůře se odstraňují skvrny způsobené černým čajem, nezvládají je účinně vyčistit ani gely, ani prášky. Podobný problém představují borůvky, čokoláda, ale také krev.

Kdo si se špínou neporadí

Testy potvrdily, že nejhorších výsledků při odstraňování skvrn dosáhnete používáním pracího prášku Lanza Color Max3, který se špatného ohodnocení dočkal ve všech kategoriích průzkumu. Navíc je to zároveň nejdražší prací prostředek, za jedno vyprání zaplatíte téměř osm korun, což je skoro dvakrát víc, než u vítěze z této kategorie.

Praní prádla – jaké prostředky jsou vhodné?

Ani gel Tesco value Washing Gel for Colours si nevedl nejlépe, při praní měl problém se všemi typy skvrn a nedokázal bránit šednutí po opakovaném praní látky.

Vhodné prostředky

Které prostředky jsou tedy nejvhodnější pro praní prádla? Experti doporučují gel Persil Expert Color a prášek Denkmit Aktive-Schutz Colorwaschmittel.

Uvedené prací prostředky seženete v drogeriích DM a velkých obchodních domech. Nečekejte však žádné zázraky ani od nich.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová