Home / Tipy & rady / Proč je dobré spát nazí?
Proč je dobré spát nazí?

Proč je dobré spát nazí?

Spánek je skvělým pomocníkem, čerpáte skrz něj energii a odpočíváte. Potrpíte si na příjemném a kvalitním povlečením a prostěradle, při výběru postele také dbáte na kvalitní matraci. Záda tak budete mít zcela v pořádku, pořádně si odpočinete. Pro příjemný spánek vybíráte také správné pyžamo.

Co to zkusit bez něj?

Sundat pyžamo nebo noční košili, lehnout si do postele a spát. Bez oblečení, nazí. Přemýšleli jste o tom někdy? Kromě příjemného pocitu volnosti to má ještě spoustu dalších výhod. Jaký vliv může mít spaní bez pyžama?

Cítíte se lépe

Sebedůvěra vám chybí? Pak spěte bez pyžama! Čím častěji budete usínat nazí, tím víc si budete užívat chladivé doteky prostěradla a budete se cítit dobře. To posílí také vaši sebedůvěru, budete znát své tělo, smíříte se s jeho případnými nedostatky. Budete se cítit lépe, budete vyrovnaní a spokojení sami se sebou.

Dejte vale kvasinkám

Kvasinkové infekce nejsou nic příjemného, a kdo je už někdy zažil, dá nám za pravdu. Jedno ze základních pravidel, jak se jich zbavit je větrat. Kvasinkám se daří nejlépe ve vlhkém a teplém prostředí, což pyžamo nebo spodní prádlo zajišťuje. Proto spěte nazí, vyhnete se tak možným problémům.

Rychle usnete

Nahé tělo umí lépe regulovat tělesnou teplotu a během letních nocí usnete daleko rychleji. Pyžamo vás může škrtit, vadit vám nebo se v něm budete také zbytečně potit. Sundejte jej a spěte jen tak. Spánek bude mnohem lepší.

Možná i zhubnete

I když to neznamená, že zhubnete několik kilogramů, může to hubnutí podpořit. Při spánku spalujete méně kalorií než během dne, když však budete spát nazí, tělo bude spalování podporovat. Musí si vytvářet víc tepla a tak ze sebe vydá víc energie, tedy budete spalovat víc kalorií.

About Zuzana Žáková