Home / Finance / Rychlost půjčky je pro Čechy důležitá
Rychlost půjčky je pro Čechy důležitá

Rychlost půjčky je pro Čechy důležitá

Jestliže se česká domácnost rozhodne vzít si půjčku, chce mít peníze k dispozici co nejdříve. Není ji ani lhostejné od koho si půjčku vezme, při výběru totiž rozhoduje i dobrá pověst firmy, která je pro Čechy velmi důležitá. Oproti evropským zemím (jakými jsou Polsko, Maďarsko, Slovensko), které si potrpí na speciální akce, bonusy a skvělý zákaznický servis, Češi v tomto ohledu zaostávají a na tyto nabídky neslyší.

Na českou domácnost připadá dluh v průměru sto tisíc korun. Pravidelné měsíční splácení se pohybuje kolem průměru 5700 korun a na finanční rezervu si Češi nechávají jen o pár stovek korun více (kolem šesti tisíc korun). Doba za jakou lze získat úvěr, je rozhodujícím faktorem pro většinu žadatelů o půjčku (téměř dvě třetiny lidí). Druhou neméně důležitou informací je, pak dobrá pověst firmy od, které se rozhodnou si půjčit.
Rychlost půjčky je pro Čechy důležitáJiž dlouhou dobu je pro Čechy důležitým faktorem rychlost získání půjčky oproti dobré pověsti firmy, která se začíná projevovat v poslední době. V roce 2009 rychlost získání půjčky byla důležitá pro sedmdesát procent lidí, avšak o dobrou pověst firmy se zajímal pouze každý desátý člověk.
Stále ovšem zůstává důležitým faktem, že Češi nevěnují téměř žádnou pozornost speciálním nabídkám a bonusům. Nehledě na podstatnou součást služeb jakou je zákaznický servis, který pro českou domácnost není až tak zajímavým faktorem. V posledních třech letech panuje též názor, že je mnohem složitější půjčku získat, než tomu bylo v předchozích letech. Více jak tři pětiny lidí pak tvrdí, že by bylo pro ně těžké ne-li nemožné získat úvěr u banky či dokonce u nebankovní společnosti.
Pro dvě pětiny Čechů, je nesnadné získat úvěr, než tomu bylo před třemi lety, naopak zhruba každý desátý žadatel získává půjčku snadněji. Podle průzkumu je získání půjčku složitější pouze pro Maďary.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*