Home / Móda / Skutečná pravda o krásných rukou

Skutečná pravda o krásných rukou

Krásné, elegantní ruce jsou známkou člověka, jakou pozornost věnuje detailům. Vypovídají o tom, jak se člověk stará o sebe a svůj vzhled. Pravděpodobně také naznačují, jak lidé obvykle zvládají věci v životě. Když člověk vypadá dobře, cítí se sebejistěji, což na oplátku vštěpuje důvěru v lidech, se kterými přichází do styku.

Kosmetická vylepšení se často zaměřují na tvář a je všeobecně známo, že ženy by dali cokoli za procedury, krémy a lektvary pro boj s příznaky stárnutí obličeje. Zatím však věnují minimální nebo žádnou péči svým rukám, i když jsou to právě ony, které pravděpodobně nejvíce odhalují jejich věk, stejně tak krk. Jsou neustále vystaveny činitelům životního prostředí, jako je voda, slunce, vítr, rovněž dráždivým látkám v čisticích prostředcích pro domácnost a podobně. Je to vlastně malý zázrak, jaký nápor „Pána času“ naše ruce nesou. Obecně platí, že jsou naše ruce vystaveny stejným procesům stárnutí jako obličej. Jak stárneme, naše ruce ztrácí pevnost a objem s odbouráváním tuků a ochabováním svalů. Se zhoršením kvality kolagenuse povrch ztenčuje a vypadá průhledně. Často se objevují nahnědlé skvrny z dlouhodobého poškození sluncem. To je také obvyklé, že žíly se stanou více prominentními a nevzhlednými. Jaké kroky tedy můžeme podniknout k liftingu pokožky rukou, nebo doplnění chybějícího objemu, aby byly ještě krásnější?

Hydratace a ochrana

Pokožka na rukou je tenká a má je málo mazových žláz, proto ruce s věkem rychle vysychají a jejich stav se zhoršuje. Aby nedošlo k poškození sluncem a další pigmentaci, nikdy neopouštějte domov bez krému na opalování s faktorem 30 nebo více. Pokud si už musíte hrát o víkendu na Popelku a uklízet, vždy pamatujte na pár gumových rukavic, aby se minimalizoval přímý kontakt s množstvím používaných čisticích prostředků! Samozřejmě, s dobrým krémem bude ruce hydratované, ale mějte také na paměti, že musíte být pečlivý a nezapomínat na jeho použití. Mezoterapie je dlouhodobou investicí pro ty zapomnětlivé. Je to přirozená obnova vitálních funkcí kožních buněk pomocí kyselinou hyaluronovou. Tato kyselina se běžně vyskytuje v lidském těle. Její hlavní funkcí je vázat vodu a aktivovat růst kolagenových vláken. Speciální koktejly na bázi této kyseliny obohacené o vitamíny, minerální látky a další prospěšné prvky vybrané pro mezoterapii rukou, je připraven zvlášť pro každého pacienta v závislosti na typu a stavu jeho pleti.

Pigmentace

Stařecké skvrny jsou poměrně časté u starších lidí po mnoha letech nadměrného nechráněného pobytu na slunci. Genetika však může také hrát roli v jejich vývoji.

V současnosti ti, kteří hledají mladší vzhled rukou můžou vyzkoušet různé formy lékařských ošetření. Chemický peeling se ukázal jako dobře fungující pro hřbety rukou, odstraní odumřelé buňky a podporuje růst nových zdravých. Kromě toho, laser V-beam od Candely velmi dobře odstraňuje skvrny a neablační laser Palomar je vynikající pro celkové omlazení svraštělých a „hororově“ vypadajících rukou.

Vypnutí pokožky a objem

Jak stárneme, kolagenová vlákna začínají povolovat a zanechávají pokožku na hřbetu rukou povolenou a vrásčitou. Protože je na rukou málo podpůrné tukové tkáně, vrásky na nich mohou být ještě výraznější než na obličeji. Tento problém může spravit Thermage, lékařský zákrok, který dosahuje vypnutí povadlé pokožky radiofrekvenčními vlnami, které podporují tvorbu kolagenu. Díky teplu vysílanému do pokožky se dosáhne pozvednutí kontur. Krása procedury Thermage spočívá v tom, že nejen že dosáhnete korekce vrásek na obličeji či dekoltu, ale může být aplikována na malé oblasti těla, jako jsou hřbety rukou. Dosahuje významné a dlouhotrvající výsledky.

Ztráta objemu rukou může být vyřešena dermálními výplněmi s kyselinou hyaluronovou (HA). Aplikuje se pod pokožku, dermální výplň pozvedne kůži na úroveň šlach, kloubů a žil, které tak ztratí na své prominentnosti a doplní objem hřbetu rukou, poskytující pružnost a mladistvý vzhled a to vše za „minutu“!

Boj proti syndromu stárnutí rukou obnáší více než krém na ruce, i když tento jednoduchý krok přece jen dělá rozdíl. Nejnovější technologie nám poskytují postupy, které mají podobné účinky jako ty, které byla medicína schopna dosáhnout pro omlazení obličeje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo