Home / Tipy & rady / Správné návyky – jsou skutečně tak správné, jak se o nich říká?
Správné návyky – jsou skutečně tak správné, jak se o nich říká?

Správné návyky – jsou skutečně tak správné, jak se o nich říká?

Hovoří se o správných návycích, které by se měly dodržovat. Jsou důležité pro lidské tělo. Všichni víme, že je nutné pravidelně jíst, snídaně je základ dne a je nutno toto dodržovat. Existuje spousta dalších věcí, které se říkají. Jsou však skutečně tolik pravdivé? Vždyť se toho hodně napovídalo a následně vše bylo vyvraceno.

Návyky, které jsou zbytečné

Přinášíme vám několik zdravých zvyků, které si lidé osvojili a celkem pravidelně je dodržují. A víte, že je můžete bez problémů vyřadit? Přestat je dodržovat a vůbec nic se vám nestane. Jaké zvyky a návyky to jsou? Co všechno vaše zdraví snese? A co všechno se také napovídá?

Vitamínové doplňky

V lékárnách najdete nepřeberné množství doplňků a multivitamínů, které vám mohou pomoci udržet imunitní systém ve skvělé kondici a do těla dostanou všechny vitamíny a minerály, které potřebujete. Výsledky klinických testů ukazují, že právě užívání multivitamínů může mít negativní vliv na lidské zdraví. Raději do své stravy zahrňte ovoce a zeleninu.

Antibakteriální gel bez alkoholu

Antibakteriální gely na ruce pomáhají ve chvíli, kdy si nemůžete pořádně umýt ruce. Říká se, že antibakteriální gely bez alkoholu jsou lepší, ale není to tak. Antibakteriální gel by měl mít nejméně 60% alkoholu, jinak neodstraní všechny mikroorganismy a bakterie, nebude mít žádný účinek. Nejlepším odstraněním všech nečistot je stejně mýdlo a tekoucí voda.

Mikrovlnná trouba

Spousta lidí tvrdí, že mikrovlnná trouba může ničit užitečné látky, které jsou obsaženy v jídle. Mikrovlnná trouba funguje rychleji, to určitě ano, ale podobné ničení látek se může projevit i při ohřívání v troubě. Ohřívání v mikrovlnné troubě lépe ochrání například vitamín C.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*