Home / Styl / Pracovní pohovor – jak se na něj obléknout?
Pracovní pohovor – jak se na něj obléknout?

Pracovní pohovor – jak se na něj obléknout?

Máte pracovní pohovor? Pak se samozřejmě chcete svědomitě připravit. Vysledujete, co firma dělá, jak dlouho je na pracovním trhu, co všechno nabízí. Pečlivě si připravíte své reference, kromě životopisu přemýšlíte nad tím, co řeknete, jak vyzdvihnete své přednosti a pracovní výkon. Jenže ne všechno závisí jen na vás a vaší pracovní morálce. Důležité je také to, jak vypadáte, co máte na sobě.

Upravenost je nutná

Na pracovním pohovoru záleží na všech aspektech, nejen na tom, jaké máte vědomosti, ale také na tom, jak se prezentujete. Upravený vzhled, čisté oblečení, boty, správné doplňky nebo například správná a nevtíravá vůně. Každý detail je velmi důležitý, proto neponechejte nic na náhodě a dbejte na to, co si na pracovní pohovor obléknout. Samozřejmě hodně záleží na tom, o jakou pozici se ucházíte, ale existuje pár rad, které celoplošně využijete.

Jemné barvy

Nemusíte nutně přijít jen v černé nebo šedé, ale je dobré se vyhnout příliš intenzivním a sytým barvám. Pasé jsou například také neonové nebo razící barvy, které jsou až příliš výrazné. Také jich nekombinujte přespříliš, dvě, maximálně tři vhodně zvolené barvy úplně stačí.

Vyžehleno a čisto

Možná se vám to zdá jako zbytečná rada, ale často se na pohovorech objevují lidé s pomačkaným oblečením, skvrnami a podobně. To je třeba všechno zkontrolovat. Přeci jen, váš budoucí zaměstnavatel posuzuje první dojem podle toho, jak vypadáte. Toto vás neuvede v dobrém světle.

Příliš mnoho doplňků

S tímto bojují hlavně ženy, které nosí spoustu šperků, výrazné, barevně nesladěné. Ve výsledku to celý váš outfit rozbije a vypadá to přeplácaně.

Vysoké ponožky

To je zase doména mužů, když na sebe obléknete oblek, pak do nich musí přijít správné ponožky. Musejí být vždycky tmavé, ideálně takové, které se barevně hodí k obleku. Musí být také dosti vysoké, aby neodhalovaly kotníky při sezení.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*