Home / Tipy & rady / Sprchové boxy přinesou maximální komfort
Sprchové boxy přinesou maximální komfort

Sprchové boxy přinesou maximální komfort

Sprchový kout je ideálním řešením v malých koupelnách, které jsou typické hlavně pro panelákové byty. Výhody sprchových koutů, neboli boxů oceňují také senioři nebo tělesně handicapované osoby, kterým dělá potíže koupání v klasické vaně.

Sprchové boxy přinesou maximální komfortPokud to však prostor koupelny umožní, lze skloubit vanu i sprchový box. Sprchového boxu je pak možné využívat k rychlému osprchování a osvěžení například v horkém létě. Sprchové boxy jsou v současné nabídce v různých provedeních, včetně dveří a materiálu. Tvar a provedení dveří u sprchového boxu je velice důležitým kritériem. Jednak z hlediska pohodlného přístupu, ale především s ohledem na dostatek či nedostatek místa při jejich otvírání.

Typy sprchových dveří

Sprchové boxy přinesou maximální komfortHlavním rozlišujícím parametrem je způsob otevírání dveří. Podle toho rozeznáváme sprchové dveře zasouvací, posuvné, zalamovací, shrnovací nebo s klasickým křídlovým otevíráním. Konstrukci dveří tvoří rám a jeho výplň. Oba prvky jsou obvykle totožné s konstrukcí celého sprchového boxu. Rámy jsou většinou zhotoveny z lehkého hliníku, případně ušlechtilé pochromované oceli nebo z tvrdého plastu. Výplň může být z čirého skla, nebo z jeho variant.

Výjimkou jsou pouze sprchové dveře shrnovací, jejichž shrnovací část je složena většinou z plastových profilů. Důvodem je jejich odolnost vůči nárazům, neboť shrnovací dveře se většinou používají u sprchových boxů v hotelech, ubytovnách a dalších zařízeních, kde je velký pohyb uživatelů. V domácnostech se nejvíce používají sprchové dveře zasouvací nebo posuvné. Druhý typ je výhodný pro dvě křídla, která umožňují pohodlnější přístup do boxu.

Masážní boxy

Sprchové boxy přinesou maximální komfortJsou součástí sprchových koutů a nabízejí nadstandardní výbavu, která se liší počtem prvků určených k provádění masáže. Masáže se provádějí samozřejmě proudem vody, který lze různě nasměrovat. Masážní boxy mají zpravidla zádové masážní trysky, dále bývají vybaveny stropní nebo ruční sprchou a také osvětlením, ventilátorem nebo dokonce zabudovaným rádiem a dalšími vymoženostmi.

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*