Home / Internet / Facebook vás nudí? Zkuste Pinterest nebo Instagram!
Facebook vás nudí? Zkuste Pinterest nebo Instagram!

Facebook vás nudí? Zkuste Pinterest nebo Instagram!

Jste milovníky sociálních sítí, ale Facebook vás už omrzel? Jsou tu další alternativy, které značně hýbou světem, a rozhodně to na nich žije! Pojďme se podívat na Pinterest a Instagram, sítě plné nejen obrázků.

Co je to pinterest? Jedna velká nástěnka!

Pinterest je sociální síť založená v roce 2009, která funguje prakticky jako obrovská webová nástěnka pro lidi z celého světa. Najdete zde obrázky, fotky a videa spolu s krátkými popisky o maximální délce pět seti znaků. Samozřejmě je možné ke všemu přidávat komentáře, podobně jak tomu je na Facebooku.

Pinterest je jednoduchá, rychlá a přehledná sociální síť, na které je vše hned při ruce. A hlavně může být i opravdu užitečná. Na Pinterestu můžete najít opravdu mnoho inspirativních zdrojů k různým projektům, tipů i rad v podobě obrázků a videí. Samozřejmě nechybí přehledná aplikace do telefonu a to jak pro iOS tak Android.

Facebook vás nudí? Zkuste Pinterest nebo Instagram!

Instagram aneb sdílejte fotky s celým světem

Další sociální sítí, kterou si dnes představíme, je Instagram. Jedná se o volně dostupnou aplikaci pro iOS, Android i Windows Phone 8. Poprvé se na trhu objevila v roce 2010 pro iOS a dostupná pro uživatele mobilních telefonů s Androidem byla až v roce 2012. Díky Instagramu můžete sdílet fotky s uživateli z celého světa, ale klidně i pouze s vybranými. Pro úpravu fotek lze používat přes sedmnáct filtrů. Od roku 2013 je přidaná také funkce Instagram Direct, kterou vývojáři reagovali na stoupající popularitu aplikace Snapchat.

Až do nedávné doby umožňoval Instagram zveřejňovat fotky pouze ve čtvercovém formátu jako měly fotoaparáty značky Kodak a Polaroid. Od tohoto roku ovšem Instagram umožnil zveřejňovat i klasické fotografie v jiném poměru stran.

Facebook vás nudí? Zkuste Pinterest nebo Instagram!

Dobré je, že Instagram lze pohodlně propojit s dalšími sociálními sítěmi, jako je Facebook, Twitter, Flickr a mnoho dalších. Nejen díky tomu je mezi lidmi velice oblíbený a za necelý rok od spuštění si získal přes devět miliónů uživatelů.

A které sociální síti dáte přednost vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*