Home / Tipy & rady / Test zimních pneu: Máme pro vás 3 zajímavé tipy

Test zimních pneu: Máme pro vás 3 zajímavé tipy

Zima se už sice pomalu blíží ke konci a vy již jistě máte obuté zimní pneumatiky. Pokud vám aktuálně dosluhují, stoprocentně se vyplatí popřemýšlet o nákupu nových. Vyhnout se používání právě tohoto obutí by bylo přinejmenším riskantní. Vždyť vyhláška jasně hovoří o tom, že zimní pneumatiky musejí být na vozu v období od 1. listopadu do 31. března za předpokladu, že je vozovka pokryta vrstvou ledu či sněhu. Povinností jsou tyto pneu také na místech, kde se nachází speciální značka upozorňující na nezbytnost zimního obutí. Jaký typ tedy volit? My jsme vybrali následující 3 dezény.

Continental WinterContact™ TS 860 S

Prvním pozoruhodným typem pneumatik je model tuzemského výrobce Barum Continental, a to Continental WinterContact™ TS 860 S. Hlavní předností tohoto obutí je především maximálně pohodlná a kompaktní jízda na sněhem pokryté vozovce. Přesné řízení na suchu je samozřejmostí. Upozornit bychom měli i na minimalizaci valivého odporu. S tou si dal výrobce dobrou práci, jelikož spotřeba paliva byla skutečně ve srovnání s konkurencí markantní.

Semperit Master-Grip 2

Dobrou volbou jsou i pneumatiky Semperit Master-Grip 2. U nich bychom mohli upozornit na dobré samočisticí účinky anebo solidní handling na suchém povrchu vozovky. Nová běhounová směs a zvýšený počet jednotlivých lamel dokážou zajistit mnohem vyšší výkon brzdění na ledu.

Barum Polaris 3

Naším speciálním tipem jsou pneumatiky Barum Polaris 3. Doporučujeme je jako osvědčenou klasiku vyznačující se hlavně zlepšeným handlingem na mokrém povrchu silnice. Na zasněžené vozovce doslova excelují a vůz se mnohem lépe ovládá. Stejně tak spotřebujete i nižší porci paliva díky sníženému valivému odporu.

Ať už si vyberete kterékoli zimní pneumatiky, rozhodně se držte především ukazatelů, jako jsou:

– valivý odpor,

– brzdná dráha,

– jízdní vlastnosti na sněhu,

– jízdní vlastnosti na mokru,

– celková cena.

Myslete zároveň i na to, že pneumatiky vás nezachrání, když nepřizpůsobíte styl a rychlost jízdy aktuálnímu stavu vozovky!

About angelo