Home / Návody / Když je čas na životní změnu?
Když je čas na životní změnu?

Když je čas na životní změnu?

Máte pocit, že je váš život stále jen rutina? Ráno vstanete, jdete do práce, která vás ani tak úplně nebaví, po ní domů, rychle nakoupit, uvařit večeři, udělat s nimi úkoly, uklidit, nachystat dětem svačinu, zkontrolovat, zda jsou již v posteli a pak uklidit spoušť po koupání. Večer schváceně padnete do postele. A víkendy? To se snažíte uklízet, navštívíte příbuzenstvo.

Život je třeba žít

Máte už delší dobu pocit, že vlastně jen přežíváte, ale nežijete? Netěší vás už skoro nic, práce není nic moc, partnerský vztah je ve stereotypních kolejích a vlastně nevíte, proč spolu stále jste? Chcete možná se svým životem něco udělat, ale nemáte na to dost odvahy? Říkáte si, teď na to není vhodná doba, teď ještě ne, možná za měsíc, za dva…

Život by vás měl bavit. Zaměřte se proto na sebe. Přemýšlejte, co vás naplňuje, co máte rádi a proč vlastně už nemáte takovou radost ze života jako předtím? Jděte ke kořenu problému, jedině tak opravdu zjistíte, z čeho to všechno pramení a můžete si tak pomoci. Jen je třeba chtít.

Čas? Právě teď!

Zní to jako klišé, ale čas na změnu je vždycky. Každou hodinu, každou minutu, sekundu. Zjistíte-li, že potřebujete v životě změnu, udělejte to hned. Neříkejte teď na to není správná doba, udělám to až za měsíc, půlroku, rok. Možná se podvědomě bojíte změny a je to zcela přirozené. Jdete možná do neznáma, vystoupíte ze své komfortní zóny. V konečném důsledku se vám však uleví.

Ať už dáte výpověď v práci a vrhnete se na podnikání nebo si jen najdete práci v oboru, ve kterém chcete, rozejdete se s partnerem, obnovíte svůj vztah, začnete přerozdělovat povinnosti doma, odjedete na dlouhou dovolenou, uleví se vám. Nestresujte se, co by se mohlo náhodou stát, radujte se z toho, co hezkého přijde.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*