Home / Tipy & rady / Vyznejte se v návykových látkách
Vyznejte se v návykových látkách

Vyznejte se v návykových látkách

Věděli jste, že Česká republika je největším výrobcem pervitinu v Evropě? Nemůžeme se tedy divit tomu, že léčba závislostí, respektive léčba závislostí na drogách je u nás velmi řešeným tématem a v mnoha rodinách také tématem číslo jedna. Abyste dokázali lépe zvládat stavy, nebo dokonce předcházet vzniku závislostí, vyplatí se znát alespoň ty nejznámější druhy a to, jak člověka ovlivňují.

Marihuana

Kromě alkoholu je právě marihuana drogou, na které jsme závislí nejčastěji. Dalo by se říct, že je to něco na způsob zeleného a hnědého tabáku, tvořeno sušenými květy a listy konopí. Dnes existuje vícero druhů, ale většinou se marihuana kouří.

V případě užití drogy člověk cítí maximální uvolnění a může mít dokonce zostřené smysly. Přílišné užívání vyvolává halucinace. A stejně jako na jiných drogách, i na této si lze vypěstovat závislost.

Kokain

Bílý nebo téměř bílý prášek, který působí jako stimulant. Nejčastěji se šňupe (což jste jistě zaznamenali v mnoha filmech nebo seriálech), ale také se může používat nitrožilně. Při jeho užití člověk pociťuje maximální euforii, je velmi stimulovaný. Zrychleně dýchá, bije mu srdce, může dojít ke zvýšení tělesné teploty.

Mimochodem, věděli jste, že bylo prokázáno, že užívání kokainu má genetické podmínění? Nejen v tomto případě je zde vysoké riziko nejčernějšího scénáře.

Extáze

Nejen taneční droga. Extáze vyvolává pocit ignorování signálů o nebezpečí. Po užívání může dojít k točení hlavy, k celkové dehydrataci, také k velké únavě. Droga také narušuje schopnost regulovat tělesnou teplotu a také vážně poškozuje tělesné orgány, jako jsou játra, ledviny nebo srdce.

Heroin

Jednou z nejvíce závažných drog je heroin, na kterém vzniká závislost už po prvním užití drogy. Látka působí velmi rychle, užívá se nitrožilně (ale není výjimečné, že se také šňupe nebo kouří). Člověk se po něm cítí uvolněný, šťastný.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*