Home / Hobby / Benzínové sekačky a jejich výhody a nevýhody
Benzínové sekačky a jejich výhody a nevýhody

Benzínové sekačky a jejich výhody a nevýhody

Máte v plánu se starat o pravidelnou údržbu svého trávníku? V tom případě budete potřebovat kvalitní sekačku. Bude pro vaše potřeby vhodná sekačka benzínová, nebo zvolíte jiný typ zahradní techniky? Čím se vyznačuje?

Nezalekne se ničeho

Benzínové sekačky jsou ideální pomocník při pravidelné údržbě travnatých ploch. Zatímco elektrické sekačky se hodí spíše na údržbu menších travnatých ploch, benzínovou sekačkou směle posekáte i větší pozemek. Stačí jen dolévat palivo a můžete sekat i větší zahradu. Samozřejmě u luk a pozemků s velkou výměrou se doporučují zahradní traktory. Se vším ostatním si poradí právě benzínové sekačky.

Velký výkon a rychlost práce

Mezi největší výhody benzínových sekaček se řadí jejich vysoký výkon. Práce tak skutečně dobře odsýpá a máte posekáno během chvíle. Sekačky s pojezdem nabízejí samostatný pohon stroje, takže je pro vás manipulace s tímto druhem zahradní techniky skutečně snadná. Pouze řídíte směr a na konci pozemku sekačku otočíte.

Žádné nevýhody, jako u ostatních sekaček

Benzínová sekačka nenabízí žádné nevýhody. Jediné, s čím je třeba počítat, je vyšší hlučnost motoru. Je to ale dáno jeho vysokým výkonem, což rozhodně není na škodu. Robotické sekačky dokáží posekat jen rovné plochy, navíc je sekání poměrně zdlouhavé. U elektrické sekačky hrozí, že si během práce nechtěně přeseknete přívodový kabel. Zahradní traktor zase vyžaduje jistou preciznost při jeho řízení. Benzínová sekačka žádné nevýhody nemá.

Jediné, co bude během své dlouhé doby životnosti benzínová sekačka potřebovat, je pravidelný servis. Je potřeba naostřit nože a doplnit provozní kapaliny tohoto stroje. Jednou ročně, vždy před začátkem nebo na konci sezóny, si tak svůj stroj nechejte zkontrolovat. To je vše, co během dlouhých let používání sekačky budete potřebovat řešit.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*