Home / Návody / Bezpečí dětí uhlídá reflexní vesta
Bezpečí dětí uhlídá reflexní vesta

Bezpečí dětí uhlídá reflexní vesta

Děti učíme odmala odpovědnosti a samostatnosti, a tak se velice brzy stanou samostatnými účastníky silničního provozu. Ať už na cestě do školy, na kroužek, nebo třeba ve volném čase stráveném s kamarády u domu na kole. Stačí nepozornější řidič, cyklista, rozdováděné dítko nebo snížená viditelnost, a úraz je tady. A to se nesnažíme hned myslet na to nejhorší. Dítě nedokáže 100 % času hlídat ani ten nejpečlivější rodič. Přesto lze pro bezpečí svého dítěte udělat ještě něco navíc. Pořiďte mu dětskou reflexní vestu, která mnohonásobně zvýší jeho bezpečí.

Na kolo je dětská reflexní vesta naprostou nutností

Nezáleží na tom, jestli vaše dítě jezdí na kole kolem domu dnes a denně s kamarády, nebo jestli smí na kolo jen pod vaším dohledem třeba v rámci víkendových rodinných výletů. Problém může nastat kdykoliv a příjemný den se ráz na ráz změní v tragédii. Přitom stačilo tak málo! Postarat se o to, aby vaše dítě bylo dobře vidět. A samozřejmě vidět musíte být i vy sami. Nechybí vám ve sportovní výbavě reflexní motovesta?

Nejproblematičtější období začíná právě na podzim. Venku panují mlhy, viditelnost snižuje počasí a do toho se ještě pozdně rozednívá a brzy stmívá. To je období, kdy by ani do školy nemělo vaše dítě odcházet bez reflexní vesty. Ta umí několikanásobně zvýšit viditelnost dítěte a zaručit mu tak mnohem bezpečněji dorazit do školy, ze školy nebo do kroužku.

Jak vybrat správnou dětskou reflexní vestu?

  1. Vyberte správnou velikost vesty: Nezapomeňte, že se nosí jako nejsvrchnější vrstva oblečení, takže se musí dát pohodlně nosit i na zimní bundu.
  2. Jakou barvu zvolit? V poslední době jsou doporučovány především žluté neonové vesty.
  3. Nezapomeňte, že reflexní vesta musí být opatřena i reflexními pruhy, které zvyšují viditelnost zejména v noci nebo v zimě ve dnech, kdy se brzy stmívá.
  4. Pro děti jsou nejvhodnější reflexní vesty, jež se oblékají přes hlavu. Nestane se, že by dítě zůstalo nezapnuté, a snížilo tak svoji viditelnost.

A jak přesvědčit díte, aby chtělo reflexní vestu nosit? Pořiďte mu model opatřený hezkými dětskými motivy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo