Home / Zdraví / Přineslo vaše dítě vši? Zjistěte, co dělat
Přineslo vaše dítě vši? Zjistěte, co dělat

Přineslo vaše dítě vši? Zjistěte, co dělat

Vaše dítko se začalo drbat ve vlasech a vy jste jako příčinu objevili vši? Žádnou paniku! Nemusíte hned brát nůžky! S těmito krvežíznivými potvůrkami se dá vypořádat i jinak.

Mít vši není ostuda. Na školách se občas vyskytnou a ani nejlepší hygiena nemůže zaručit, že je vaše dítě nechytí. Pokud si dítko domů vši přinese, nezoufejte, s trochou důslednosti a trpělivosti se jich brzy zbavíte.

Seznamte se s parazitem

Dospělá veš měří zhruba dva až čtyři milimetry, hnidy jsou hnědá vajíčka těsně přiléhající k vlasům. Vši je totiž kladou blízko k pokožce hlavy. Pokud má vaše dítě vši, často se drbe a na hlavě se tak mohou tvořit strupy, rozedřená místa a boláky. Dítě může být také víc unavené a nepozorné.

Přineslo vaše dítě vši? Zjistěte, co dělat

Použijte odvšivovací přípravek

A jak se jich tedy zbavit? Způsobů, jak s vešmi bojovat, dnes existuje už celá řada. V každé lékárně seženete několik druhů odvšivovacích přípravků v různých cenových kategoriích. Před použitím si důkladně přečtěte přiložený návod, přípravek použijte minimálně s týdenním odstupem, jinak byste mohli zvýšit rezistenci vší.

Vyčešte všechny mrtvé hnidy

Teď se musíte obrnit trpělivostí, obzvlášť pokud má vaše dítě dlouhé vlasy. Vaším úkolem je s pomocí speciálního malého hřebínku odstranit z namočených vlasů všechny mrtvé hnidy. Pokud by mezi nimi totiž zůstala nějaká živá, během pár dní byste problém se zavšivením mohli začít řešit znovu.

Přineslo vaše dítě vši? Zjistěte, co dělat

Kontrolujte chování dítěte

Pokud se dítě stále drbe ve vlasech, pravděpodobně jste se vší nezbavili. Proces s mytím a vyčesáváním je tedy nutné zopakovat, tentokrát dejte větší pozor na hnidy.

Vyzkoušet můžete také polití vlasů petrolejem či obarvení, tyto metody jsou však mnohem drastičtější, proto byste je měli předem pečlivěji zvážit! Ať už se rozhodnete jakkoliv, buďte pečliví a nenechte si vešmi zkazit den.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová