Home / Tipy & rady / Bolesti zad, které by mohly znamenat něco vážnějšího
Bolesti zad, které by mohly znamenat něco vážnějšího

Bolesti zad, které by mohly znamenat něco vážnějšího

Když se řekne bolest zad, asi každý člověk k tomu má co říct. Každého už někdy bolela záda, mnoho lidí trpí bolestmi zad dnes a denně. Nemají kvalitní podporu a oporu během spánku, v práci sedí na židli, která také není tou nejideálnější a mnoho, mnoho dalšího. Bolesti zad se mohou označit za jedno z dalších civilizačních onemocnění. Mohou se objevovat vlivem slabého svalstva, někdy také kvůli špatnému držení těla.

Co naznačuje bolest zad?

Když vás záda bolí občas, kdy se špatně vyspíte nebo dlouho sedíte v nepříjemné poloze, pak víte, kde je problém. Stačí se protáhnout, párkrát si zacvičit a je to. Někdy však může být bolest v zádech indikací něčeho, co je mnohem vážnější, než se na první pohled zdát. Nemusí to odkazovat jen na běžné problémy. Bolest zad může být jednou z příznaků vážnější nemoci. Je proto dobré nad bolesti zad nemáchnout rukou, nebrat jí na lehkou váhu.

Může to mít mnoho příčin, od těch méně vážných, až po ty vážné. Akutní bolest zad se zpravidla spouští určitým spouštěčem, namáháním nebo nějakým tím zraněním. Chronická bolest, která trvá tři, až šest měsíců jsou mnohem méně častá. Co všechno může stát za bolestí zad?

Problémy se svaly a vazy – opakované těžké zvedání nebo také náhlý nešikovný a nečekaný pohyb může způsobit bolesti svalů, skřípnutí svalů a zad. Jsou-li svaly slabé, pak se mohou objevovat nepříjemné svalové křeče.

Artritida – může ovlivňovat jakoukoliv kost v lidském těle, dokonce může mít vliv na páteř a pánevní kosti. To může také způsobovat nepříjemný pocit a bolest v dolní oblasti zad.

Skolióza – jde o stav, který způsobuje zakřivení míchy a může být jednou z příčin chronické bolesti zad. Skolióza se léčí s pomocí speciálního krunýře či zádových opěrek a s jejich pomocí se snaží se nápravu.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*