Home / Tipy & rady / Nemůžete nastartovat? Problém může být v autobaterii 

Nemůžete nastartovat? Problém může být v autobaterii 

Stojíte před nepojízdným vozem, jehož problémem je nefunkční baterie? Pak je zřejmě zralá na výměnu. Poradíme vám, jak na to.

Autobaterie je jednou z nejdůležitějších částí vozidla. Bez ní svůj vůz totiž ani nenastartujete. Proto byste o ni v první řadě měli náležitě pečovat. Uvědomte si, že nejvíce autobaterky trpí při nízkých teplotách a v městském provozu. Nevyhovují jim tedy časté jízdy na kratší vzdálenosti. Na dlouhých trasách bez zastavování si naopak přímo lebedí.

Pozor na levné autobaterky!

V první řadě bychom vás rádi odradili od nákupu levných baterií v supermarketu. Sice nějakou tu korunu ušetříte, ale hrozí vám, že brzy spláčete nad výdělkem. Levné autobaterky nebývají spolehlivé. Jakmile teploty klesnou hodně pod nulu, riskujete s nimi, že vozidlo nenastartujete. Zajímavý je i vzduchový kompresor.

Autobaterie podle typu auta

Snad každého majitele vozu zřejmě zajímá, jaká baterie je pro jeho vůz nejvhodnější. Jednoznačná odpověď na tuto otázku ale bohužel neexistuje. Při výběru musíte vzít v potaz hned několik parametrů, jako jsou značka a stáří vozu, obsah a druh motoru, ale třeba i elektronická výbava automobilu. Dalšími parametry jsou rozměr baterie (do vozu se vám musí vejít), napětí (u většiny automobilů 12 V) a kapacita (kolik proudu baterie dodá za určitý časový úsek).

Online konfigurátory

Využít také můžete speciálního konfigurátoru, který je k dispozici na internetu. Do něj jednoduše zadáte podrobnosti o akumulátoru, jež najdete v manuálu svého vozidla. Nebo si je opište ze své staré baterie.

Obraťte se na odborníky

Pokud si nejste jisti, nejlepším řešením je nechat si poradit třeba od automechanika nebo ve specializovaném obchodě. Baterie doslova pro všechny vozy, tedy nejenom pro osobní automobily, ale i autobusy a zemědělské stroje jsou pak k sehnání například na e-shopu nekvinda-obchod.cz. E-shop samozřejmě disponuje i kamennou prodejnou, ve které si vámi vybranou baterii můžete i osobně vyzvednout. A v případě jakýchkoliv pochybností vám zde i odborně poradí.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*