Home / Móda / Jak na krásné a zdravé nehty? Máme pár tipů!
Jak na krásné a zdravé nehty? Máme pár tipů!

Jak na krásné a zdravé nehty? Máme pár tipů!

Upravené a zdravé nehty vypoví hodně o člověku. Ostatně, když se seznamujete, podáváte ruku na náznak seznámení. Pokud jsou nehty okousané, s oloupaným lakem, nepůsobí to zrovna skvělým a pozitivním dojmem. Na nehtech se odráží stav lidského těla. Bílé skvrny, lámavost nehtů a třepení – to vše může značit nedostatek vitamínů nebo jiných látek.

Odraz lidského zdraví

Když chcete, aby vaše nehty byly zdravé a krásné, musíte začít u sebe a svého zdraví. Nepomohou vám krémy, mastičky a další různé produkty, které pečují o nehty. Je nutná také kvalitní péče o tělo, správná strava nebo dostatek tekutin. Jak na zdravé a krásné nehty? Máme pár tipů.

Hydratace, hydratace a hydratace!

Nehty a kůžičku okolo je nutno hydratovat! Zabrání to vysušování, zatrhávání kůžičky nebo lámání nehtů. Co použít? Můžete spoustu krémů a podobně, ale dobrá je také lékárenská vazelína. Stačí malé množství vetřít každý večer, než jdete spát, popřípadě když cítíte, že je kůžička okolo nehtů suchá.

Gumové rukavice

Uklízíte, pracujete na zahradě, myjete nádobí a podobně – to všechno má vliv na vaše ruce a nehty. Spousta čistících chemických přípravků, které nehtům dávají zabrat. To vše je může vysušovat a ničit. Gumové rukavice jsou skvělým řešením. Koupíte je za pár korun v drogerii a udělají vám opravdu velkou službu.

Správný směr pilování

Nehty je nutno udržovat, proto pravidelně pilujte a udržujte jej. Pilujte v jednom směru, žádné tam a zase zpátky, dejte si pozor na pilování po koupeli, kdy jsou nehty měkké. Žádné kovové nebo železné pilníky. Nejlepší jsou skleněné nebo klasické papírové. Upravte je do tvaru, který vám nevadí, a následně přelakujte.

Lak je důležitý

Chrání nehty před vlivy vnějšího prostředí. Nejste fanoušci barevných laků? Nevadí, stačí sáhnout po bezbarvém laku. Nehty to zpevní, odráží vnější vlivy a nehty díky tomu působí upraveně a zdravě.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*