Home / Návody / Citron – kde všude jej můžete použít? 1
Citron – kde všude jej můžete použít? 1

Citron – kde všude jej můžete použít? 1

Citrony jsou podle vás dobré jen do čaje, do obyčejné vody, jako osvěžení, do citronových koláčů, pro pečení nebo jako zajímavou chuť pro maso? Citron může být poměrně dost užitečný také v jiných věcech. Může být velkým přínosem pro vaši krásu, může pomoci posílit vaše zdraví, léčit akné a podobně. Nejde jen o kyselé ovoce, ale běžně může opravdu hodně pomoci.

Citron jako velká pomoc

Citronová šťáva se používá pro mnoho věcí. Neutralizuje zápachy, pomáhá odstraňovat nečistoty a mastnotu. Používáte jej při domácím úklidu, můžete jej použít pro čištění odolných skvrn, pomáhá odstraňovat pot a pach z bílých triček a mnoho dalšího. Kde dál citron může pomáhat? Jak působí v oblasti zdraví a krásy?

Pomoc proti vráskám

Proces stárnutí nelze nijak zastavit, pokud nechcete podstupovat plastiky a botoxové injekce, tak se s tím musíte smířit. Můžete vrásky lehce potlačit a to s pomoci citronu. Ten je bohatý na vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu a obnovuje pružnost pokožky. Snižuje také poškození na povrchu pokožky. Vezměte plátek citronu a masírujte vrásky několik minut, můžete použít citronovou kůru jako masku na obličej.

Citron pomáhá při hubnutí

Vitamín C napomáhá snižovat úroveň kortizolu v těle. To je stresový hormon, který může za spouštění hladu a tím pádem přidávání tuků do těla. Citron může zlepšovat výsledky hubnutí, ale samozřejmě za vás neudělá všechnu práci! při dodržování zdravého života, cvičení a podobně to může pomoci při hubnutí.

Pomáhá zklidnit spáleninu od slunce

Spálenina od slunce není nikdy příjemná. Pokožka je zraněná, štípe, všechno je hodně bolavé a nepříjemné. Smíchejte citronovou šťávu, růžovou vodu a okurkovou šťávu. Namočte kapesník a dejte přímo na spáleninu a nechejte působit asi půl hodiny. Vitamín C se dostane do pokožky a pomáhá zesvětlovat tmavé skvrny.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*