Home / Návody / Citron – kde všude jej můžete použít? 2
Citron – kde všude jej můžete použít? 2

Citron – kde všude jej můžete použít? 2

Citrony jsou podle vás dobré jen do čaje, do obyčejné vody, jako osvěžení, do citronových koláčů, pro pečení nebo jako zajímavou chuť pro maso? Citron může být poměrně dost užitečný také v jiných věcech. Může být velkým přínosem pro vaši krásu, může pomoci posílit vaše zdraví, léčit akné a podobně. Nejde jen o kyselé ovoce, ale běžně může opravdu hodně pomoci.

Citron jako velká pomoc

Citronová šťáva se používá pro mnoho věcí. Neutralizuje zápachy, pomáhá odstraňovat nečistoty a mastnotu. Používáte jej při domácím úklidu, můžete jej použít pro čištění odolných skvrn, pomáhá odstraňovat pot a pach z bílých triček a mnoho dalšího. Kde dál citron může pomáhat? Jak působí v oblasti zdraví a krásy?

Skvělý detox jater

Citronová voda je skvělým pomocníkem pro detox vašeho těla, zlepšit trávicí systém, odstraňovat odpad ze střev a jater. Stačí tento jednoduchý nápoj, který budete popíjet a vaše játra budou čistá a zdravá!

Co budete potřebovat:

  • 1 citron
  • ½ šálku vody
  • 1 kávová lžička lecitinu
  • 2 – 3 kávové lžičky syrového kokosového másla nebo extra panenského olivového oleje
  • 1 kapsle vitamínu E
  • Kousek čerstvého zázvoru

Jak postupovat:

Smíchejte všechny přísady a důkladně míchejte asi jednu minutu. Nápoj dejte do ledničky a vypijte následující den. Pijte půlku směsi již ráno, na lačný žaludek.

Posiluje mozek a snižuje stres

Citrony obsahují spoustu živin, vitamínů, ale také obsahují dostatek draslíku, což pomáhá zlepšovat funkci mozku. Pravidelné konzumování citronů může zlepšit také duševní zdraví, budete se cítit lépe, šťastněji, s větším množstvím energie v těle.

Pomáhá s akné

Citron je dobrý při léčbě drobných pupínků a jizviček po akné. Vitamín C tvoří kolagen, udržuje pokožku hladkou a pevnou, podporuje tvorbu nových kožních buněk. Zpomaluje také tmavé skvrnky a jizvičky. Smíchejte čerstvou citronovou šťávu a extra panenský kokosový olej, naneste na postiženou oblast, nechejte chvíli působit a poté opláchněte teplou vodou a použijte krém.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*