Home / Hobby / Co potřebují rajčata ke správnému kvetení?
Co potřebují rajčata ke správnému kvetení?

Co potřebují rajčata ke správnému kvetení?

Úspěšně jste vysadili semena rajčat, vypiplali si sazeničky, dočkali se prvních květů a teď už jen čekáte, až se z nich vytvoří šťavnaté červené plody plné vitamínů? Právě teď je nejdůležitější dodávat jim pravidelně dávku hnojiva, zálivku a letní „sestřih“. Tak si zajistíte, že budou vyvíjet stále nové a nové květy a z těch stávajících se vytvořily chutnější rajčata.

Poskytněte jim oporu

Pěstování a ochrana rostlin není nijak složitá. Vyšší sazenice budou pravděpodobně potřebovat opěrné tyče rovné, aby se nelámaly. Postupem léta se na spodní straně stonku začnou objevovat malé výstupky. Zpočátku mají zelenou barvu, jakmile se ale zbarví do fialové, zakryjte je zeminou. Ideální jsou substráty určené speciálně na rajčata. Tak podpoříte lepší zakořenění rostlin.

Chraňte spodní listy

Při zasypávání rostlin by se spodní listy neměly dotýkat půdy, odtud totiž hrozí největší napadení škůdci a chorobami. Pomůže vám v tom mulčovací kůra nebo alespoň rozsypaná posekaná tráva či shrabané listí. Spodní listy, které nevyvíjí květy a začínají mírně žloutnout, pravidelně odstraňujte, aby na ně rostlina neplýtvala energií.

Hojně zalévejte

Rajčata potřebují dostatek zálivky. V horkých dnech zalévejte minimálně jednou za tři dny větším množstvím vody, v chladnějších dnech stačí jednou za pět dní. Po zalití půdu kolem motyčkou mírně nakypřete. Pokud rajčata pěstujete ve skleníku, nezapomeňte ho pravidelně větrat, rajčata potřebují přísun kyslíku. Je dobré s rajčaty ve skleníku čas od času mírně zatřást, aby se opylovala.

Pravidelně hnojte

V období květu rajčata potřebují vápník, který zabrání hnilobě květů a plodů, a draslík, který je potřebný pro silné a odolné plodenství. Hnojivo v období kvetení by mělo mít jen nižší obsah dusíku. Hnojte maximálně jednou týdně, častěji to není potřeba. Zralé plody sklízejte co nejrychleji, aby rostlina mohla přesměrovat energii do vývoje nových květů a plodů.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*