Home / Tipy & rady / Virtuální realita: Hry, vzdělání, profesionální prostředí
Virtuální realita: Hry, vzdělání, profesionální prostředí

Virtuální realita: Hry, vzdělání, profesionální prostředí

Virtuální realita pomalu proniká do mnoha oblastí běžného života. Zatímco hráči si užívají nevšední zážitky v reálném prostředí počítačových her, profesionální provozy se spoléhají na nové technologie, které šetří náklady.

Radost pro každého hráče

Virtuální realita je samozřejmě velkou radostí pro každého, kdo si občas den zpestří nějakou počítačovou hrou. Rozšířená realita nabízí naprosto jedinečný zážitek a v kombinaci s kvalitní grafikou hry je velmi snadné se ponořit do děje, který je nám předkládán. Budete hrát fotbal, pilotovat letadlo, jezdit rallye, nebo si vytvoříte své vlastní město? Hry jsou ve virtuální realitě naprosto realistické a přinesou vám zážitek, o kterém se vám bude zdát.

Školení? Ano, ve virtuální realitě

Rozšířená realita je ale tvořena také pro běžné potřeby firem a vzdělávacích institucí. Školení je tak možné přesunout právě do rozšířené reality. Vzdělávací programy nabízejí zcela nový úhel pohledu a zejména odborné semináře a přínosná školení se studentům a zaměstnancům skutečně dokáží vrýt pod kůži. Každé školení je tak skutečně přínosem. I běžné „uspávání hadů“, mezi které se řadí školení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se tak může stát příjemným zážitkem.

Vývoj za nižší náklady

Studentské a firemní prostředí ještě zdaleka není vše, co virtuální realita dokáže přinést. Vývojová střediska nyní tuto technologii používají pro vývoj nových produktů. Namodelovat si reálný produkt v 3D prostředí je mnohem levnější, než se o to pokoušet v reálném prostředí. Následně se může modelovat použití produktu, i jeho vlastnosti. Vývoj tak bude mnohem levnější a zabere méně času. Uvést tak nový předmět na trh bude opět snazší.

Virtuální realita se uplatňuje v mnoha oblastech lidské činnosti. Někde se stará o zábavu, jinde o implementaci inovací a nových postupů.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*