Home / Zdraví / Co znamenají bílé skvrny na nehtech?
Co znamenají bílé skvrny na nehtech?

Co znamenají bílé skvrny na nehtech?

Asi to zažil už každý z nás, bílé skvrnky na nehtech jsou nepřítelem číslo jedna. Proč vlastně vznikají? Co tím vaše tělo chce říci? Chybí vám snad něco? Bílé skvrnky se objevují na nehtech spousty lidí. Málokdo je však řeší. Spousta z nich nad tím mávne rukou a počkají, až skvrny samy zmizí.

Bílé mapky na nehtech

Žádný signál, který vám lidské tělo dává, není jen tak. Tělo má něčeho nedostatek nebo nadbytek a potřebuje to nějak vyventilovat ven. Také bílé skvrnky na nehtech dávají signál, že něco ve vašem těle není v pořádku. Co mohou tyto bílé skvrnky naznačovat? Ve skutečnosti svědčí o tom, že je ve vašem těle nedostatek vápníku a je potřeba tento problém co možná nejdřív napravit.

Existuje však názor, že skvrnky na nehtech mají víc významů, proč se vyskytují na vašich nehtech. Bílé skvrnky na nehtech mohou také poukazovat na to, že se na nehtech objevila nějaká nepříjemná událost (například kousání nehtů, přibouchnutí prstů do dveří a podobně). Skvrna se objeví na nehtech zpravidla ihned a poté roste s nehtem. Tyto skvrnky můžete pozorovat a podle toho uvidíte, zda jde o závažnější problém či nikoliv.

Trik, který odhalí závažnost

Existuje k tomu jeden malý trik. Pozorujte skvrnky na nehtech. Jsou vodorovné? Pak jde většinou o nedostatek bílkovin ve vašem těle. Jsou skvrnky ve tvaru půlměsíce? Ty mohou být naprosto běžné, někdy se u lidí mohou vyskytovat prakticky od narození.

Bojujte proti bílým skvrnkám:

  • Základem je zdravá strava – ovoce, zelenina
  • Dostatek pitného režimu – ideálně vody
  • Při úklidu či práci na zahradě používejte ochranné pomůcky – rukavice
  • Udržujte své nehty čisté a krásně upravené
  • Objevují-li se skvrnky od narození, pak použijte barevný lak

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*