Home / Tipy & rady / Proč dovolená v Chorvatsku na Makarské riviéře?

Proč dovolená v Chorvatsku na Makarské riviéře?

Pokud prahnete po jedinečném odpočinku u Jaderského moře, dejte přednost resortům Makarské riviéry. Právě zde jsou azurová voda, vyhlášené oblázkové pláže, borové lesíky nabízející stínek, lázeňské procedury a horský masiv Biokovo vhodný pro pěší turistiku i horolezectví.

Pouhých pět kilometrů od Makarské riviéry se rozprostírá letovisko Tučepi. Je to samosprávné městečko Splitsko-dalmátské župy a leží na jaderském pobřeží Dalmácie. Ke klíčovým památkám patří kostely sv. Antonína, sv. Mikuláše a sv. Jiří. Poslední zmiňovaný ohromí stářím 700 let. Za zmínku stojí i letní dům Kaštelet a kostel Narození Panny Marie. Město je nedaleko dálnice A1 ze Záhřebu do Dubrovníku a prochází jím Jadranská magistrála.

Co dělat v Tučepi?

Populární letní resort Tučepi oslní dech beroucím klimatem a pestrou vegetací. Ihned si všimnete dlouhé pláže v rozlehlé zátoce. Je tvořena oblázky a pískem. Před žhavým sluncem se stanou vaším útočištěm borové stromy, jež lemují pláž táhnoucí se až k městečku Podgora. Místo si zamilují neplavci i rodiny s malými dětmi, a to díky pomalému vstupu do vody. Pokud vás omrzí koupání, opalování, vodní lyže, windsurfing a vodní skútry, můžete vyzkoušet fotbal, plážový volejbal, cyklistiku i kuželky. Určitě si zamilujete Tučepské letní večery, festival s hudbou, folklórem a divadlem, který se koná od 10. července do 30. srpna. O zábavu se postarají diskotéky, lidové slavnosti i atrakce pro děti. Chorvatsko uhrane i sportovními zážitky. Tučepi nabízí procházku po promenádní cestě do Makarské a Podgory. Nadšení sportovci neodolají výletům do pohoří Biokovo.

Chorvatsko ubytování? Žádný problém!

Rádi byste se podívali do Chorvatska? Dejte přednost komfortnímu ubytování, které nabízí Afrodita hotel – Tučepi. Počítejte se třemi venkovními bazény se sladkou vodou, vířivkou, dětským bazénkem, klimatizovanými apartmány s telefonem, internetem, bezplatným Wi-Fi, TV, minibarem, koupelnou, dětskou postýlkou i obývacím pokojem s pohovkou.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*