Home / Tipy & rady / Dobrá nálada? Jezte toto jídlo!
Dobrá nálada? Jezte toto jídlo!

Dobrá nálada? Jezte toto jídlo!

Máte špatnou náladu nebo jednoduše potřebujete rozveselit? Můžete si samozřejmě, jako každá druhá žena, udělat radost oblečením, květinou, šperkem nebo například kosmetikou a podobně. Rozveselit vás také může jídlo, to je osvědčeným pomocníkem, který vám umí zlepšovat náladu a rozveselit vás. A někdy je to dokonce levnější než nová kabelka nebo halenka.

Problémy se řeší jídlem

Když má člověk špatnou náladu, buďto nemá na jídlo vůbec ani pomyšlení a vynechává oběd a i večeři nebo se naopak začne cpát vším, co mu přijde pod ruku. Takzvaní emoční jedlíci nejsou vůbec ničím výjimečným, prostě zajídají své emoce a vše potlačují. Ani jeden způsob není nejlepší, oba jsou extrémy. V prvním případě nemáte dostatek živin a hladovíte, v tom druhém zase přijímáte nadbytek kalorií (asi nevolíte úplně zdravé potraviny). Vyzkoušejte něco, co vám dodá do těla energii, optimismus, dobrou náladu a nebudete si to poté muset vyčítat.

Banán

Nejlepším pomocníkem pro zlepšení nálady je banán. Jde o ovoce, které je výživné, chutné a v těle umí podpořit produkci hormonu štěstí. Vždycky, když cítíte úzkost, depresi, špatnou náladu nebo se cítíte bez energie, sáhněte po banánu. Můžete jej připravit v různých formách, jednou si jej dát jen tak, podruhé smíchat s mlékem a vytvořit si drink, koktejl nebo si pořídit sušené plátky banánu.

Draslík

Nejen hormon štěstí, ale také draslík vám může pomoci zlepšit náladu a potlačit stres. Pro produkci draslíku musíte do jídelníčku zařadit potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny. Znamená to tedy vsadit na vejce, sýr nebo ryby. Pomoci mohou také sacharidy a to třeba rýže, brambory nebo těstoviny, které do těla dostanou energii. Draslík napomáhá bránit se apatii a celkovému oslabení, ucítíte rychle příval radosti a budete mít pocit, že zvládnete vše na světě! Zkusit můžete také rajčata, meruňky, ořechy nebo chilli papričky.

Hřešte s rozumem

Čas od času si dovolte něco dobrého. Ve chvíli, kdy cítíte smutek, si můžete dát šálek kávy s hořkou čokoládou. Dát si můžete, v přiměřené míře, alkohol, který pomáhá zlepšovat náladu a snižuje únavu. Pokud se umíte krotit, pak si občas můžete dát čokoládu, zmrzlinu, dortík nebo cokoliv, co vám chutná a spolehlivě vám pomůže zlepšit náladu.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*