Home / Tipy & rady / Dokáže se dnes strojírenská firma obejít bez CNC obrábění? Asi těžko

Dokáže se dnes strojírenská firma obejít bez CNC obrábění? Asi těžko

Přibližně na začátku tohoto tisíciletí se začaly na našem trhu objevovat počítačem řízené obráběcí stroje, které znamenaly naprostou revoluci ve výrobě. Za více než dvacet let jejich přítomnosti u nás se jejich systémy zrychlily, zdokonalily a v současnosti jsou schopné realizovat obrobky s přesností na setiny milimetrů. Jak se uživit bez jejich vlastnictví?

Ne každá investice se vyplatí

Vzhledem k technologickému postupu naší civilizace vyžaduje každé odvětví stále přesnější a špičkovější díly. Majitelé strojírenských firem se s tímto fenoménem musí poprat a stoprocentně se mu přizpůsobit. Ne vždy se vám však vyplatí kupovat drahá zařízení za několik milionů korun, tudíž je často nutné přijít s plánem B.

Ať už se jedná o CNC soustruženíCNC frézování, nebo zrovna řešíte často opomíjené CNC vrtání, nemusíte zbytečně investovat astronomické částky ke splnění těchto úkonů. Pokud pro vás přesné součástky nepředstavují většinu zisků, nejspíše by si na sebe takové výdaje ani nevydělaly. V takových situacích je mnohem lepším řešením občasná externí pomoc.

Spolupráce je výhodná pro obě strany

Na českém trhu se pohybuje několik opravdu solidních pomocníků zajišťujících CNC obrábění. Vzhledem k tomu, že je v sázce úspěšné splnění vašich zakázek, rozhodně se spolehněte jen na ověřené profesionály z oboru.

Za zmínku stojí především populární společnost s internetovými stránkami companypmx.cz, jež si za léta své praxe vybudovala mezi svými klienty prestiž a pozitivní recenze. Její specializací je kusová a malosériová výroba, která se hodí podnikatelům bez vlastnictví počítačem řízených center. Díky těmto službám budete schopni držet krok s vybavenější konkurencí, ale bude vás to stát pouze zlomek financí. Přesvědčte se sami.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*