Home / Návody / Domácí zubní pasta – jak si ji jednoduše připravit?
Domácí zubní pasta – jak si ji jednoduše připravit?

Domácí zubní pasta – jak si ji jednoduše připravit?

Vždy v obchodech a drogeriích vybíráte dlouho zubní pastu? Chcete přirozeně použít tu nejlepší z nejlepších, takovou, která se o vaše zuby postará, bude je chránit, odstraní bakterie a nečistoty, zbytky jídla, plak a možná také bude mít bělící účinky. Nebývají nejlevnější, to je pravda, ale tato investice se vám může v pozdější době vyplatit. Krásný a zářivý úsměv nemusí být běh na dlouhou trať a nemusíte za něj utrácet hodně peněz.

Pozor aby zuby netrpěly

Problémy se zuby má takřka každý. Někoho bolí ve chvíli, kdy se objeví zubní kaz, jiný zase řeší citlivost zubů, zubní kámen, nepříjemné zubní plaky nebo žluté zuby. Tyto problémy může způsobovat také skladba stravy, špatná prevence, špatná zubní hygiena nebo třeba také strava, ve které je až moc cukrů. I když si zuby čistíte, nemusí to být vždycky správné. V ústech se následně množí spousta bakterií a to může mít také vliv na vaše zuby a jejich zdraví. Proto se snažíte pořídit správnou zubní pastu. Nemusíte utrácet vysoké částky, stačí si zubní pastu doma vyrobit! Má skvělé účinky, pomáhá s otoky a záněty, bělí zuby, ničí škodlivé bakterie a spoustu dalšího. Jak na to?

TIP: Toužíte po dokonalém úsměvu? Zkuste zubní fazety  

Co budete potřebovat:

  • 1 čajová lžička kurkumy
  • 1 čajová lžička kokosového oleje
  • Pár kapek esenciálního oleje máty peprné

Jak postupovat:

V misce všechny výše uvedené ingredience smíchejte do tuhé směsi, která bude dobře spojená. Následně naberte na kartáček a čistěte zuby tak, jak jste zvyklí. Pozor, tyto zubní pasty nepění jako ty komerční, proto ji několikrát z misky naberte, aby se dostalo opravdu na všechny zuby. Na závěr ústa pořádně vypláchněte. Ideálně ještě použijte mezizubní kartáček, nit nebo ústní vodu, kterou si také doma vyrobíte.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*