Home / Tipy & rady / Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 2
Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 2

Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 2

Pocení je přirozená věc, kterou se tělo zbavuje toxinů a také se celkově ochlazuje. Někdo se potí víc, někdo míň. A pocení nohou je věc, která je přirozená, ale není vždycky příjemná. Často se k tomu přidává zápach a někdy je to vyhnáno do extrému, že se lidé obávají boty vyzout, protože nepříjemně zapáchají. Společensky je to nepřijatelné, proto neváhají investovat do přípravků, které by v tomto ohledu mohly pomoci. Spreje a deodoranty mohou pomoci, ale co když ne?

Proč vlastně nohy zapáchají?

K pocení dochází, když se tělo snaží ochladit svůj povrch, díky tomu brání přehřátí organismu, a i když to tak nevypadá, pocení pomáhá. Sám o sobě nezapáchá, problém je, když se smíchá s bakteriemi. Spolu s nimi začne zapáchat. A přirozeně, čím vlhčí prostředí, tím se bakterie víc a víc tvoří. Jak tedy zápach a pocení minimalizovat? Když už nic jiného, chcete zabránit nepříjemnému zápachu, to je přirozené.

Klasický ocet

Vodní lázeň nemusíte připravovat jen na odpočinutí celého těla a ochlazení nohou. Můžete si pomoci od nepříjemného zápachu nohou. Připravte si lázeň s octem, který pomůže zničit bakterie, které na nohou mohou ulpívat. Do lavoru dejte dva díly vody a jeden díl klasického octa. Nohy do této směsi ponořte na dvacet minut a poté osušte. Tuto lázeň opakujte třikrát týdně.

Antiperspirant

Že se používá jen v podpaždí? Nemusí! Aby vaše nohy voněly a k tomu bránily pocení, vyzkoušejte antiperspiranty. Je jedno, zda použijete antiperspirant ve spreji, tuhou verzi nebo kuličku, fungují všechny možnosti. Stačí jen aplikovat, nechat zaschnout.

Správné mýdlo

Ideální takové, které je antibakteriální čili pomáhá bakterie hubit. Toto mýdlo můžete použít de facto na celé tělo, například na ty, kde máte sklon k pocení. Důležitá je také hygiena, proto pravidelně myjte celé tělo a končetiny tímto mýdlem.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*