Home / Tipy & rady / Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 3
Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 3

Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 3

Pocení je přirozená věc, kterou se tělo zbavuje toxinů a také se celkově ochlazuje. Někdo se potí víc, někdo míň. A pocení nohou je věc, která je přirozená, ale není vždycky příjemná. Často se k tomu přidává zápach a někdy je to vyhnáno do extrému, že se lidé obávají boty vyzout, protože nepříjemně zapáchají. Společensky je to nepřijatelné, proto neváhají investovat do přípravků, které by v tomto ohledu mohly pomoci. Spreje a deodoranty mohou pomoci, ale co když ne?

Proč vlastně nohy zapáchají?

K pocení dochází, když se tělo snaží ochladit svůj povrch, díky tomu brání přehřátí organismu, a i když to tak nevypadá, pocení pomáhá. Sám o sobě nezapáchá, problém je, když se smíchá s bakteriemi. Spolu s nimi začne zapáchat. A přirozeně, čím vlhčí prostředí, tím se bakterie víc a víc tvoří. Jak tedy zápach a pocení minimalizovat? Když už nic jiného, chcete zabránit nepříjemnému zápachu, to je přirozené.

Peeling a pedikúra

Peeling je dobrý nejen na obličej, ale také na nohy. I zde se usazují odumřelé kožní buňky a také nečistoty. Z toho mohou vznikat bakterie, které spolu s potem dělají paseku. Pravidelný peeling může mít také vliv na to, že se nohy nebudou tolik potit. Dobrá je také pravidelné pedikúra.

Správné obutí

Neumožníte-li nohám volně dýchat, pak se budou potit. Vlhkost, která vzniká tak nemá kudy unikat, boty nemají správné větrání a tím pádem se udržuje v botě. A stačí jedno odpoledne v uzavřených botách a bakterie mají rej. Vsázejte na boty, které jsou funkční a pomáhají odvádět pot z nohou. Nebojte se investovat do dobrých materiálů.

Správné ponožky

Situace stejná jako u bot. Nejlépe je volit ponožky z přírodních materiálů. Ty dobře sají vlhkost a také rychle uschnou, což pomůže nenechávat nohy dlouho vlhké. Například bavlna nebo bambusové vlákno jsou ideální. Pozor na polyester nebo nylon.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*