Home / Styl / Dopřejte si letos klidné Vánoce: Víme, jak na to
Dopřejte si letos klidné Vánoce: Víme, jak na to

Dopřejte si letos klidné Vánoce: Víme, jak na to

Je velká škoda, když řada z nás ani neví, co to vánoční zvyk je. Mnoho rodin se tak uchýlilo k tomu, že Vánoce vnímají spíše jako jeden velký stres a tím si zadělávají na problémy i v životním stylu.

 

Maminka obaluje kapra, tatínek se rozčiluje nad zamotanými světýlky na stromeček a děti zlobí nebo se dívají na pohádku. Stejně to dlouho nevydrží, protože čas do večeře ubíhá pomalu, jakoby se ploužil a otráveně se na vás tváří i vaše děti a ustavičnými dotazy: „Kdy už přijde Ježíšek?“, obtěžují i vás. Nezvyšujte na ně hlas, v klidu jim všechno zopakujte, ale pokud se vám nechce nic vysvětlovat, jen je vezměte za ruku, doveďte do kuchyně a začněte s vánočními zvyky. Kapra si pro letošek obalte den předem a večer jen usmažte, tatínek by také mohl vánoční stromek ustrojit den dopředu. Děti budou mít ráno překvapení a vy na ně budete mít tím pádem více času. Věnujte se vánočním zvykům, aby je i vaše děti mohly učit své děti a z dnešní tolik uspěchané doby úplně nevymizely. Zastavte se a nespěchejte, chaos nikomu v tak svátečný den neprospěje.

Nejoblíbenější české zvyky

Krájení jablíček je asi základ. Pokud je v jeho jádřinci hvězdička, značí to pevný kořínek a zdraví, křížek souvisí s nemocí. Pouštění lodiček je další tradicí. Malé ořechové skořápky se svíčkami plavajícími v kastrolu nebo lavoru s vodou jsou úžasné, když se setmí. To jistě není problém v 16 hodin, když si ještě zatáhnete žaluzie. Zvláště poté jestli se z nebe sype sníh a je samo o sobě zataženo. Symbolika lodiček znamená, že nejdéle rozsvícená svíčka, značí i nejdelší život. Lití olova je do vody po lodičkách možné v kroku dva. Takhle zvládnete více vánočních zvyků, než jste si mysleli. Házení pantofle u děvčat špičkou ven symbolizuje, že půjdou brzy z domu za svým milým a vdají se. Někde se v rodinách traduje i fakt, že pokud člověk bude držet půst, večer uvidí zlaté prasátko. Ruku na srdce, kdo to kdy vydržel? Je to smyšlená povídačka, ale i tak je to hezké.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*