Home / Tipy & rady / Dovolená – kdy je dobré začít ji plánovat?
Dovolená – kdy je dobré začít ji plánovat?

Dovolená – kdy je dobré začít ji plánovat?

Doba dovolených se mílovými kroky blíží. Volno, které od zaměstnavatele dostanete si plánujete jistě užít. Jenže, kdy jej začít vybírat? S pořádným předstihem, ať si můžete dovolenou v klidu a pohodě vybrat nebo jí pořídit na poslední chvíli, kdy údajně bývají výrazné slevy? Každá varianta má své klady a zápory.

Kdy kupovat letní dovolenou?

Během měsíce října se objevují v cestovních kancelářích nové katalogy plné krásných destinací. Všechny lákají na nadcházející letní sezónu. Není to příliš brzy? Říjen, to je doba, kdy ještě nostalgicky vzpomínáte na to, jak skvěle bylo na vaší letní dovolené. Nicméně v cestovních kancelářích začínají mít napilno.

Chcete-li cestovat ve větším počtu osob, máte-li specifické požadavky na jednotlivé země a resorty nebo cestujete s menšími dětmi, pak je určitě dobré začít o letní dovolené přemýšlet již v tuto chvíli. Začátek listopadu až konec února začíná takzvaná first minute sezóna. Během ní můžete ulovit slevu za včasný výběr dovolené. Navíc můžete vybírat z nepřeberného množství destinací, hotelů, letenek. Je dostatek času se na dovolenou připravit a dokonce si jí domluvit také u svého zaměstnavatele.

First nebo last?

First minute nabízí slevy u jednotlivých zájezdů. Někdy to může udělat pár stovek jinde poměrně slušnou částku. Navíc u těchto akcí jsou k dostání různé výhody jako například zdarma děti, parkování u letiště zdarma, dálniční známka jako dárek, cestovní pojištění v rámci zájezdu, fakultativní výlety a podobně.

Last minute slevy jsou vhodné pro ty, kteří dopředu nevědí, zda dostanou dovolenou u svého zaměstnavatele, zda budou v daném termínu schopni odjet (nová práce, nemoc a podobně). Slevy first a last jsou v podstatě totožné, ceny klesají i díky tomu, že jsou poslední místa, která je dobré zaplnit. Počítejte však s tím, že budete mít omezené možnosti výběru a to jak v destinacích, ubytování, termínů i letenek.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*