Home / Životní styl / Čas na změnu – kdy je dobré udělat radikální střih?
Čas na změnu – kdy je dobré udělat radikální střih?

Čas na změnu – kdy je dobré udělat radikální střih?

Máte pocit, že je ve vašem životě něco špatně? Něco potřebujete v životě vyřešit. Vždyť takhle jste žít rozhodně nechtěli a co teď? Žít tenhle život, i když to není úplně to, co jste si vysnili? Máte čím dál větší chuť začít svůj život od začátku? S čistým štítem? S novými možnostmi? Na nic nečekejte a udělejte to!

Strach ze změny

Strach je přirozená součást lidského života a pociťujeme jej poměrně často. Bojíme se, že přijdeme o práci, že nás opustí partner, že se nám něco stane. Bojíme se vzít si hypotéku na dům či byt, protože co když přijdeme o práci a nebudeme moci pravidelně a včas splácet? Strach z životní změny bývá poměrně častý. Vždyť opustíte všechny své jistoty a začnete někde úplně sami a od nuly. Co když to nepůjde? Strach z neznámého bývá mnohdy velmi silný a lidé z těchto obav nesplní své životní cíle a sny. Často se pokorně vrátíme k partnerovi, který není ten pravý, protože co když už se lepší nenajde? Dřepíme v práci, která nás nebaví, protože tam je jistota pravidelného platu.

Rozum a cit ruku v ruce

Ze všeho nejdřív je nutno sladit rozum se svým citem. Toužili jste plachtit po moři, ale zároveň jste se nikdy o něj nijak nezajímali. Pravděpodobně si podle psychologů kompenzujete něco, co nechcete řešit. Vaše sny a cíle musí mít reálný základ, na kterém potom můžete začít stavět. Velké a radikální změny obvykle lidé činí jen z toho důvodu, protože jsou k tomu donuceni tlakem okolí.

Začínají podnikat, protože přišli o práci, rozhodli se přestěhovat, protože jejich dům je v katastrofálním stavu nebo je partner vyhodil z domu a čeká je rozvod. Pokud cítíte, že žijete život, který jste si nevysnili, pak si reálně řekněte, co od života chcete. Pokud je to alespoň trochu možné, pak je jen na vás, zda to celé uskutečníte!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*