Home / Zdraví / Vypadávají vám vlasy – domácí recepty, které pomohou
Vypadávají vám vlasy – domácí recepty, které pomohou

Vypadávají vám vlasy – domácí recepty, které pomohou

Řídké vlasy nejsou pro ženy nic příjemného. Spousta z nich se snaží své vlasy udržet, dodat jim krásu a také objem. Na řídké vlasy může mít vliv spousta věcí jako například špatná strava, stres, nešetrné zacházení, neustálé zatěžování vlasů různými produkty a podobně.

Jak zastavit vypadávání vlasů?

Vypadávání vlasů můžete předcházet, nenoste stažené a vyčesané účesy, pozor na horkou vodu při mytí vlasů, zbytečně je v ní nemáchejte a netrapte vlasy česáním, když jsou mokré. Jídelníček obohaťte o ořechy, kořenovou a listovou zeleninu, minerály a bílkoviny. Poté můžete vyzkoušet jeden z níže uvedených domácích receptů, které mohou pomoci řídkým vlasům.

Odvar z rozmarýnu

Právě rozmarýn má schopnost vaše vlasy stimulovat a podporuje tak opětovný růst. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept a uvidíte.

  • Hrstka rozmarýnu
  • 1 litr vařící vody

Hrstku snítek rozmarýnu dejte do vařící vody a nechejte pět minut povařit. Přes sítko odvar sceďte a nalijte do nádoby. Při každém mytí vlasů nalijte trochu vodičky do dlaně a vmasírujte jí do kořínků vlasů a také do vlasové pokožky.

Přírodní dezinfikace vlasů

Do svého běžného šamponu přimíchejte hrstku soli a pepře. Obě tyto složky mají očistno – stimulující funkci. Šampon dobře promíchejte a promasírujte s ním vlasy, následně důkladně opláchněte. Můžete také mletý pepř smíchat s trochou vody a používat k masáži vlasové pokožky.

Aloe vera

Aloe vera má skvělé účinky, působí také proti plešatosti. Šťávu z této rostliny vmasírujte do pokožky hlavy a nechejte působit asi půl hodiny. Následně umyjte vlasy šetrným šamponem.

Vaječné bílky

Pomáhají vlasům v jejich stimulaci. Zkuste směs vaječných bílků a medu. Tuto směs vmasírujte do pokožky a následně nechejte půl hodiny působit. Důkladně směs z vlasů vypláchněte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*