Home / Finance / Investovat do masivního nábytku se vyplatí, protože je každý rok v módě!

Investovat do masivního nábytku se vyplatí, protože je každý rok v módě!

Kvalitní nábytek rovná se vybavení z masivního dřeva. Určitě s tím souhlasíte, ale nechce se vám tolik investovat. Musíte však pochopit, že vydrží dlouhá léta stále krásný. Na rozdíl od obyčejných modelů z bůhví jakého materiálu tu stále bude.

Každý rok přicházejí designéři a nábytkáři s novými trendy. Jednou je v kurzu extravagance a sklo, jindy zase kov a francouzský styl. Letošní rok ovládly tuto sféru přírodní a pastelové odstíny, kovové prvky, vintage nábytek, romantický a starožitný styl. Pokud máte doma nábytek z masivního dřeva, budete proklatě in!

Proč je masiv nejlepší?

Na úvod je nutno říci, že si musíte koupit masivní nábytek u spolehlivého prodejce. Dále se zaměříte na materiál a cenu. Pokud si pořídíte stůl z masivu, bude deska vyrobena výhradně z jednoho kusu dřeva. Z toho snadno usoudíte, že je kvalitní a vydrží po dlouhá léta. Tento typ nábytku může být ze smrku, borovice, buku i dubu. V poslední době si lidé oblíbili také křesla, skříně i komody z exotických materiálů, jako jsou mahagon, akácie, teak či meranti. Masivní nábytek z měkkých dřevin je cenově dostupnější, vybavení z tvrdého dřeva je o poznání odolnější.

Nádherný přírodní materiál

K jistým výhodám masivu patří zdravotní nezávadnost, přírodní vzhled i nádech tepla, unikátní a nenapodobitelný design. Samozřejmostí je nesmírně dlouhá životnost, odolnost a pevnost. Je sice pravda, že dřevo pracuje, a proto se může poškodit, ale lze ho rovněž snadno spravit.

Pakliže se rozhodnete pro masivní nábytek, nebudete litovat. Za kvalitu si musíte jistě připlatit, ale výsledný efekt je dokonalý. Dejte svému interiéru nový kabátek! Pořiďte si třeba sedací soupravu petrolejové barvy, bukový stůl s židlemi polstrovanými moderním šedým potahem či obývací stěnu ve starožitném vzhledu. To vše v letošním roce poletí!

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*