Home / Návody / Jahody – proč je dobré je jíst? 1
Jahody – proč je dobré je jíst? 1

Jahody – proč je dobré je jíst? 1

Blíží se doba, kdy jahody budou takřka na každém kroku. Jde o jedno z nejoblíbenějších druhů ovoce a není divu, protože když jsou jahody sladké, pak není nic lepšího, než si dát jen tak pár plodů jahod, přidat je do ovocného salátu nebo také do dezertů. Jahody s cukrem, jahody v poháru nebo také výborná jahodová marmeláda, kterou můžete konzumovat po celý zbytek roku, když jahody nejsou k dostání. Jahody však mají také pozitivní účinky na lidské tělo.

Jahody jako pomocníci pro zdraví

Samozřejmě nejlepší je, když jahody konzumujete jen tak, bez cukru, smetany, šlehačky a dalších věcí. Jahody však tak jako tak obsahují spoustu pozitivního, které předávají lidskému tělu. Pokud rádi mlsáte, ale nechcete se trápit výčitkami, že má daný kousíček spoustu cukru nebo sacharidy, které jsou navíc a podobně. Jak dobře fungují jahody pro vaše tělo? Co mu mohou poskytnout?

Zdroj vitamínu C

Jahody jsou nejen velmi dobré, ale také představují jeden z nejbohatších zdrojů vitamínu C. Kromě vitamínu C obsahuje také další vitamíny – A a E. Navíc také disponuje důležitými minerálními látkami jako je hořčík, draslík, zinek nebo vápník.

Obsahují mangan

Mangan je pro lidské tělo opět důležitý, protože napomáhá zlepšovat cévy, podporuje růst, má pozitivní vliv na nervovou soustavu, pomáhá zlepšovat zdraví vlasů a pokožku. Jahody obsahují dostatek manganu, takže mohou být tělu prospěšné. Navíc napomáhají bělit zuby.

Prevence proti nádoru

Právě jahody v sobě mají několik druhů organických kyselin a právě ty pomáhají působit v prevenci nádorových onemocnění. Jahody tak mohou být velmi dobrým pomocníkem v boji proti národovým chorobám.

Posila pro imunitu

Právě jahody umějí posilovat imunitní systém, což je velmi dobrá ochrana proti nemocem, které by se mohly dostat do lidského těla.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*