Home / Tipy & rady / Jahody – proč je dobré je jíst? 2
Jahody – proč je dobré je jíst? 2

Jahody – proč je dobré je jíst? 2

Blíží se doba, kdy jahody budou takřka na každém kroku. Jde o jedno z nejoblíbenějších druhů ovoce a není divu, protože když jsou jahody sladké, pak není nic lepšího, než si dát jen tak pár plodů jahod, přidat je do ovocného salátu nebo také do dezertů. Jahody s cukrem, jahody v poháru nebo také výborná jahodová marmeláda, kterou můžete konzumovat po celý zbytek roku, když jahody nejsou k dostání. Jahody však mají také pozitivní účinky na lidské tělo.

Jahody jako pomocníci pro zdraví

Samozřejmě nejlepší je, když jahody konzumujete jen tak, bez cukru, smetany, šlehačky a dalších věcí. Jahody však tak jako tak obsahují spoustu pozitivního, které předávají lidskému tělu. Pokud rádi mlsáte, ale nechcete se trápit výčitkami, že má daný kousíček spoustu cukru nebo sacharidy, které jsou navíc a podobně. Jak dobře fungují jahody pro vaše tělo? Co mu mohou poskytnout?

Afrodiziakum

Sladké červené plody jsou skvělým a zázračným afrodiziakem. Navíc také umí podporovat tvorbu testosteronu, který je u mužů, ale třeba i u žen určitě hodí.

Spousta antioxidantů

Jahody disponují velkou spoustou antioxidantů, které pomáhají chránit vaše zdraví. Blahodárně působí na vzhled, vypínají pleť, zlepšují pleť, její pružnost, mají vliv na zdraví očí, snaží se chránit tělo před bakteriemi a viry.

Dodávají dostatek energie

Jahody napomáhají dostávat do těla energii, kterou jistě upotřebíte a potřebujete. Dejte si jahody k snídani, například do musli, do ovocného salátu nebo k jogurtu a ihned budete mít dostatek energie na celý den.

Obsahují dostatek vody

Jahody napomáhají udržovat pitný režim, podobně jako okurky v sobě mají až 87% obsahu vody, takže při konzumaci vody pomáháte udržovat také pitný režim.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*